Aktywizator – ostatni dzwonek! – ZDJĘCIA, WIDEO

Młodym ludziom zostało już niewiele czasu na zgłoszenie swoich pomysłów i zdobycie 2000 złotych w programie Aktywizator. Swoje inicjatywy osoby w wieku do 26 roku życia mogą zgłaszać do 28 lutego.

Reklamy

Aktywizator jest nowym pomysłem animatorów kultury skupionymi wokół Stowarzyszenia Czajnia. Ich celem jest danie możliwości młodym ludziom z powiatów hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i lubaczowskiego szansy na realizację swoich pomysłów i marzeń.

Młodzi często mówią, że się ich nie słucha, że nie mają środków na działanie. My chcemy dać im tę szansę, czyli pieniądze na ich inicjatywy oraz naszą pomoc – mówi pomysłodawca Aktywizatora Marcin Rechulicz z Tomaszowa. W projekt zaangażowali się najbardziej znani animatorzy kultury i organizacji pozarządowych z terenu wschodniej Polski.

Szukamy aktywnych osób wśród młodych, chcemy namówić ich do działania. Marzymy, że tchną nowa energię w życie społeczne na pograniczu – mówi Marcin Piotrowski ze Stowarzyszenia Folkowisko. Chcemy przy tej okazji pokazać im jak można zdobywać środki – dodaje. Jak opowiadają organizatorzy akcji młodzi ludzie mają wspaniałe pomysły. Ktoś chce zorganizować kurs wizażu, inny kupić sprzęt dla kapeli rockowej jeszcze inny zorganizować grupę wolontariuszy – opowiada Klaudia Szopa koordynatorka Aktywiaztora.

 

Projekty można zgłaszać za pośrednictwem uproszczonego formularza online na stronie www.czajnia.pl Żeby dostać środki wystarczy w kilku zdaniach odpowiedzieć na pytania: co i dla kogo chcecie zrobić? Przedstawić plan wydatków oraz spróbować przekonać komisję dlaczego właśnie twój projekt powinien zostać dofinansowany?

Środki w tym roku zdobędą 3 najlepsze inicjatywy, które realizować będzie można do końca 2021 roku.
Wszelka pomoc w opracowaniu wniosku zapewniają animatorzy ze stowarzyszenia Czajnia, z którymi można skontaktować się mailowo czajnia@o2.pl oraz telefonicznie Marcin Rechulicz 533 700 101.

Organizatorem „Aktywizatora” jest stowarzyszenie Czajnia z Tomaszowa Lubelskiego w partnerstwie ze
Stowarzyszeniem Aktywnych Animatorów Kultury z Hrubieszowa i Stowarzyszeniem Folkowisko z
Gorajca.


(info, wideo i fot. Stowarzyszenie Czajnia)


Zobacz też:

Hrubieszów: Aktywizator – zgarnij 2 tysiące i działaj!

Hrubieszów: Aktywizator – zgarnij 2 tysiące i działaj!


LubieHrubie na Twitterze