13 czerwca 2024

Choinka w SP nr 1

Również w sobotę, lecz nieco później, bo o godzinie 11:00 rozpoczęła się zabawa choinkowa dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej nr 1. Od godziny 16:00 bawiła się młodzież z klas IV – VI.

Reklamy

br />W Jedynce rytmy taneczne serwował zespół Virus. Dość szybko udało się zapełnić salę gimnastyczną, a panie wychowawczynie dbały, żeby uczniowie nie czuli się na parkiecie samotnie. Dzieciaki z minuty na minutę same z siebie zaczęły jednak wykazywać wystarczającą ilość energii i nikt nie musiał się martwić o dobrą zabawę.

Choć zaserwowane już z samego początku nieśmiertelne Kaczuszki na pewno w niej nie przeszkodziły.

Reklamy

Chłopcy z Virusa zresztą dwoili się i troili, aby urozmaicić młodym tancerzom zabawę. Nie tylko wchodzili w tłum, podstawiali dzieciom do śpiewania mikrofon, ale także tańczyli z nimi.

I rodzice nie omieszkali wziąć w zabawie udziału. Jak powiedziała jedna z mam, wiek już co prawda nie ten i kondycja słaba, odmówić sobie pląsów byłoby jednak zbyt dużym wyrzeczeniem.

Reklamy

Wieczorem, wśród uczniów starszych klas, podobnie, jak w SP nr 3, obowiązywał zwyczajowy w tym wieku dystans, polegający na tym, że chłopcy nie tańczą z dziewczętami, bo najwyraźniej jest to dla nich plama na honorze. Choć były chwalebne wyjątki i dało się zauważyć kilka par. Dziewczęta z Jedynki równie dobrze, jak te z Trójki radzą sobie jednak w tańcu same i najwyraźniej za nic mają brak tanecznego zaangażowania osobników płci przeciwnej.

zobacz zdjęcia >>