29 lutego 2024

Ciężarówka z towarem w rowie w Odletajce [ZDJĘCIA]

Wczoraj po południu, doszło do wypadku w Odletajce. Dostawczy samochód ciężarowy zjechał z drogi do przydrożnego rowu, gdzie przewrócił się na bok.

Reklamy

– W dniu 6.08.2022 roku o godzinie 15:36 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o samochodzie ciężarowym, który wjechał do rowu – informuje oficer prasowy hrubieszowskiej komendy PSP st. kpt. Marcin Lebiedowicz.
– Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech zastępów Straży Pożarnej zastano samochód ciężarowy, który znajduje się w przydrożnym rowie na prawym boku. Kierowca samodzielnie opuścił pojazd przed przybyciem służb. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz kierowaniu ruchem do momentu przyjazdu patrolu Policji. Następnie artykuły spożywcze z naczepy pojazdu przeładowano na pojazd zastępczy podstawiony przez właściciela firmy transportowej. Po tych działaniach Policja wstrzymała ruch w obu kierunkach i przystąpiono do postawienia pojazdu ciężarowego na koła przy pomocy dźwigu.

W działaniach na miejscu zdarzenia udział uczestniczyły: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, JRG Hrubieszów, OSP Teratyn oraz OSP Jarosławiec (łącznie 19 strażaków). Interwencja trwała 7 godzin 29 minut.

Reklamy

Jak informują hrubieszowscy strażacy, prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszelkie przyczyny i okoliczności kolizji ustali hrubieszowska Policja.

­

­

(źródło: KP PSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. st. kpt. Franiak Damian, Mateusz Mołodecki – OSP Teratyn, MM)


Zobacz też:

Hrubieszów: Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu Narutowicza i Prusa [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu Narutowicza i Prusa [ZDJĘCIA]