15 kwietnia 2024

Fałszywe dokumenty w Dołhobyczowie

W Dołhobyczowie, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili podczas prowadzonej odprawy granicznej fałszywe dokumenty.

Do zdarzenia doszło na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przerwali podróż próbującemu wyjechać z Polski 26-letniemu obywatelowi Ukrainy.

Czytaj: Śmiertelny wypadek koło Zwierzyńca [ZDJĘCIA]

– W trakcie prowadzonej kontroli granicznej mężczyzna przedstawił amerykański tytuł własności pojazdu marki Toyota, który wzbudził podejrzenia funkcjonariusza prowadzącego odprawę paszportową. Dokument został więc szczegółowo zweryfikowany przez specjalistę, co tylko potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia mundurowego.  Wnikliwe badania pokazały bowiem, iż został on podrobiony – informuje kpt. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze.

Zobacz: Tragiczny wypadek koło Tomaszowa. Dwie osoby nie żyją, kolejne dwie są ranne [ZDJĘCIA]

Podróżny odpowie teraz za przerobienie dokumentu i posłużenie się nim, jako autentycznym. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

Jest to już kolejny w ostatnich dniach fałszywy dokument, który został ujawniony podczas prowadzonej kontroli granicznej. W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli ponad 700 fałszywych dokumentów.

Zobacz też:

Pijany traktorzysta staranował ogrodzenie i uciekał policjantom [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


info i fot. NOSG