Finał konkursu historycznego

30 listopada miał miejsce finał Konkursu Historycznego Wiedzy o Hrubieszowie i Ludziach z Nim Związanych, ogłoszonego z okazji 605-lecia miasta.

Reklamy

Konkurs zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Hrubieszowie i Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Przy jego organizacji współpracowały: Urząd Miasta Hrubieszowa i Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o Hrubieszowie, doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł i opracowań , a ponadto kształtowanie postaw patriotycznych i popularyzowanie dorobku wybitnych ludzi, związanych z regionem hrubieszowskim.

Na konkurs nadesłano 14 prac pisemnych.

Komisja konkursowa, w skład której weszli: Jan Kalisz, Wacław Panasiewicz i Bożena Szwed, po wnikliwej analizie treści nadesłanych prac, postanowiła nagrodzić:

1. Erwina Kopczyńskiego z Gimnazjum nr 1,
2. Marlenę Szumiatę z Zespołu Szkół nr 2,
3. Marcina Jakubiaka z Gimnazjum nr 1,
przy czym wszystkie trzy nagrody są równorzędne,

oraz wyróżnić: Tomasza Srokowskiego z Gimnazjum nr 1, Mateusza Skowrona z Gimnazjum nr 1 i Aleksandrę Kowalską z Gimnazjum nr 2.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom organizatorzy przyznali pamiątkowe podziękowania za udział w konkursie.

Organizatorzy wyrazili swój żal, że w konkursie nie wzięło udziału Gimnazjum nr 3. Złożyli również deklarację, że dołożą wszelkich starań, aby impreza odbyła się również w przyszłym roku i od tej pory stała się cykliczną.

zobacz fotki >>