22 czerwca 2024

Groźne dachowanie w Świerszczowie [ZDJĘCIA]

Wczoraj przed południem doszło do dachowania samochodu osobowego w Świerszczowie. Kierująca nim została przetransportowana do szpitala.

Reklamy

– W dniu 9.03.2023 roku, o godzinie 11:33, na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Świerszczów – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z hrubieszowskiej KPPSP. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zastali samochód osobowy leżący w rowie, na dachu. Kobieta uczestnicząca w kolizji opuściła pojazd przed przybyciem służb ratowniczych, była przytomna i nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Działania straży pożarnej polegały na na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania, zakręceniu butli LPG w pojeździe oraz wsparciu psychicznym osoby poszkodowanej i zabezpieczeniu jej przed utratą ciepła. Decyzją kierownika Zespołu Ratownictwa Medycznego było zabranie kobiety do szpitala na dalszą obserwację.

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia – jak informują strażacy –  było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Reklamy

­

W działaniach na miejscu zdarzenia udział brały – Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 3 jednostki JRG Hrubieszów oraz OSP Teptiuków – łącznie w akcji uczestniczyło 13 strażaków.

Reklamy

Straty wstępnie oszacowano na 6 tys. zł, a Interwencja trwała 1 godzinę i 21 minut.


źródło: KPPSP Hrubieszów / info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. str. Kamil Rymowicz


Zobacz też:

Wypadek i dachowanie w Mołodiatyczach [ZDJĘCIA]

Wypadek i dachowanie w Mołodiatyczach [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →