Historia Milionera

Wywóz gruzu Warszawa. Wpisał to hasło w internet. Nacisnął enter. Wybrał pierwszy dostępny link. Strona. Kontakt. Zadzwoń.

Reklamy

– Dzień dobry w czym mogę pomóc? – w słuchawce rozległ się bardzo miły kobiecy głos.

– Dzień dobry chciałem zamówić kontenery na gruz w Warszawie. Czy ja się dobrze dodzwoniłem? Znalazłem was na stronie. Wywóz odpadów Warszawa chyba wpisałem. Zajmujecie się tym?

– Oczywiście, dobrze się Pan dodzwonił. Udostępniamy i zabieramy kontenery na gruz w Warszawie. Na kiedy i gdzie Pan potrzebuje.

– Konkretne i profesjonalne podejście – pomyślał, więc zgodził się na warunki i zamówił profesjonalna firmę do uprzątnięcia śmieci z terenu jego inwestycji.

Wywóz odpadów poremontowych

Coś słyszał, że kary, że jakieś przepisy, ale przecież nigdy nie był budowlańcem. Zawsze siedział w biurze na wysokim piętrze przed podwójnym ekranem swojego superkomputera, gdzie przed oczami przelatywały mu zawsze setki tysięcy cyferek, wykresów, schematów oraz wyników, prognoz i innych informacji.

Od tego był. Umiał te informacje czytać na tyle sprawnie, że nie dałoby rady z nim konkurować. Już w wieku dwudziestu czterech lat został najbardziej utytułowanym graczem Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. O jego poczynaniach na rynku kryptowalut już krążyły legendy. A jeszcze nie skończył ćwierćwiecza. Skąd miałby wiedzieć jak organizuje się wywóz odpadów poremontowych, śmieci, toksycznych substancji czy tez chemikaliów.

Przeszedł na wcześniejsza emeryturę dwa lata temu i stał się aniołem biznesu. Teraz działa na cały świat. Inwestorem budowlanym postanowił zostać półtora roku temu, czyli niedawno. Ziemia potaniała, a on wyczuł w tym interes. Zaczął od pewnej posiadłości w starej części Wawra. Usytuowana na granicy lasu stara chata potrzebowała totalnego remontu aby stać się później jego pierwszą sprzedaną z wielkim zyskiem willą z basenem tuz przy samym lesie, w stolicy!

Po sukcesie pierwszego projektu, gdzie nie było żadnych obserwatorów a klient znalazł się „po znajomości”, przyszedł czas na kolejną inwestycję, już naprawdę dużą. Chodziło o centrum handlowe „na Mordorze” w Warszawie.

Inwestycja honorowa, bo tam się wychował. Tak jak pomyślał tak też zrobił. Kłopotów się nie spodziewał, bo sprawdzał to również jego doradca architekt oraz jeden ze znajomych ekspertów branży budowlanej.

Wywóz odpadów pubudowlanych

Tyle kontenerów na gruz w Warszawie jeszcze nie widziano. Co pomogło inwestorowi uniknąć bardzo srogich i wysokich kar powiem później. Pamiętam tylko jak przechodząc się tam sam akurat kiedyś przypadkiem, zobaczyłem na wielkim metalowym koszu naklejkę z logo jego firmy z napisem: kontenery na gruz Warszawa.

Wywóz gruzu w Warszawie okazał się lepszym biznesem niż sądził. Jego własną inwestycje za sprawą jego doradcy obsługiwała niedawno założona firma zajmująca się utylizacją i wywozem odpadów w Warszawie. Firma córka, firmy budującej samą wielką Galerię Handlową na jego dzielnicy! Fakt faktem że ten jego mały konglomerat nie funkcjonowałby bez geniuszu na jakim zbił własną fortunę. Geniuszu potrzebnego również do zostania świetnym biznesmenem z branży deweloperskiej.

Nigdy nie przypuszczał, że takie detale jak pył gipsowy mogą spowodować uszkodzenie na przykład turbiny od nowoczesnej maszyny budowlanej.

Największym problemem przy jego własnej inwestycji okazał się jednak wywóz odpadów poremontowych, gdyż przerabiał stara halę zostawiając jedynie jej szkielet. Tutaj z pomocą przyszły mu maszyny. Maszyny czyszczące drogę za jaka bierze odpowiedzialność każdej z polskich budów. W polskim prawie istnieje obowiązek utrzymania w czystości okolicy swojego domostwa, zarządzanego terenu czy miejsc publicznych. Na właścicieli terenu przyległego do ulicy, okolic zabudowy ciągłej czy skupionej poza obszarami miejskimi nałożono obowiązek dbania o drogi publiczne. To samo z odśnieżaniem ulic i chodników. Obowiązkowe jest również dbanie o czystość nawierzchni drogowej. Jest obowiązkiem osób odpowiedzialnych za dany odcinek drogi. Odpowiedzialność spada nie na inwestora, ale na kierownika budowy. Był czysty jak łza i znów zarobił krocie. Rozwinął swoją nową firmę córkę. Wywóz gruzu Warszawa. Ta naklejka była wszędzie. Na prawie każdym kontenerze na budowie. Ewentualnie Wywóz odpadów Warszawa. To pamiętam.

(tekst i fot. mat. partnera)