Hrubieszów: Czerwone spodnie oswojone

Przeszukałam cały dom, robiąc przy okazji porządki we wszystkich zakamarkach (…) poszukiwanej rzeczy nie znalazłam (…) Ktoś ukradł moje CZERWONE SPODNIE! I w czym ja pójdę na przedpremierowy pokaz filmu „Założę czerwone spodnie”???

Reklamy

 

Taki komentarz ukazał się na FB pod zaproszeniem na hrubieszowski pokaz filmu.W bezpośredniej reakcji na zaproszenie wybrzmiało A skąd w Gdańsku wiedzieli, że ja noszę czerwone spodnie? To świadczy o emocjach, zainteresowaniu i potrzebie mówienia na temat samorealizacji kobiet.

Symboliczne czerwone spodnie to odwaga w realizacji pragnień, w których wiek nie stanowi bariery. Dokument zaprezentowany został w Hrubieszowie dzięki inicjatywie Miejskiej Biblioteki Publicznej, patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta, a o tym jak aktualny jest to temat świadczy frekwencja na spotkaniu. 14.11.2016 r. na godz. 17.00 w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury zjawiły się 103 osoby w różnym wieku, wiele z kobiet ubrało czerwone spodnie lub innym czerwonym elementem podkreśliło swoją odwagę, było to piękne.

Po pokazie odbyła się dyskusja, której gośćmi były Elżbieta Jachlewska – pomysłodawczyni, współreżyserka i twórczyni projektu oraz Ula Zalewska – jedna z bohaterek filmu. Przyjechały z Gdańska – dwie charyzmatyczne, silne, mądre i przebojowe kobiety i tak poprowadziły spotkanie, że po oficjalnej godzinie, przez kolejną godzinę echa filmu i poruszonych tam tematów rozbrzmiewały jeszcze w kuluarach.

 

źródło i fot. MBP Hrubieszów