5 marca 2024

Hrubieszów: Druhowie zakończyli szkolenie [ZDJĘCIA]

W dniu 28 listopada 2023 roku, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie zakończyło się szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

Komendant powiatowy mł. bryg. Piotr Gronowicz wręczył 43 ratownikom zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Zdobyte kwalifikacje pozwalają na uczestnictwo w działaniach ratowniczo – gaśniczych przy założeniu posiadania aktualnego ubezpieczenia, badań lekarskich oraz szkolenia z zakresu BHP w myśl ustawy o OSP.

Reklamy

Gratulujemy wszystkim ukończenia kursu i życzymy spełniania się w dziedzinie ratownictwa – podsumowuje szkolenie oficer prasowy KPPSP w Hrubieszowie st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

Czytaj: Alojzów: Uciekał autem, później pieszo… Zatrzymany przez funkcjonariusza SCS

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Celem szkolenia było przygotowanie słuchaczy do prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych przewidzianych dla ochotniczych straży pożarnych. Uprawnienia, jakie otrzymali to miedzy innymi prowadzenie podstawowych czynności ratowniczych w ramach zastępu podczas działań ratowniczych z wykorzystaniem sprzętu i wyposażenia technicznego przewidzianego w programie szkolenia, w tym urządzeń nadawczych i odbiorczych właściwych dla sieci radiowych UKF Państwowej Straży Pożarnej, prowadzenia działań ratowniczych podczas powodzi, wydawania sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze w ramach wykonywania działań ratowniczych – dodaje st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

Zobacz też:

Hrubieszów: Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który uderzył w barierkę mostu [ZDJĘCIA]

Dachowanie w Teptiukowie [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. KPPSP w Hrubieszowie / info. foto. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, JRG Hrubieszów