Hrubieszów: Nielegalne automaty do gier i marihuana w jednym z lokali – ZDJĘCIA

Ujawnieniem 5 nielegalnych urządzeń hazardowych oraz woreczka z marihuaną zakończyła się kontrola przeprowadzona w jednym z lokali w Hrubieszowie przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklamy

Kontrola przeprowadzona w jednym z lokali w Hrubieszowie zakończyła się ujawnieniem 5 nielegalnych urządzeń hazardowych oraz woreczka z marihuaną. W działaniach brali udział funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Zamościa i Lublina oraz funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie.

Przeprowadzone gry kontrolne potwierdziły hazardowy charakter zabezpieczonych przez nich automatów. W lokalu funkcjonariusze zatrzymali też mężczyznę, który był odpowiedzialny za udostępnianie urządzeń hazardowych potencjalnym graczom.

Dodatkowo, w trakcie przeszukania pomieszczeń przy użyciu psa służbowego szkolonego wykrywania narkotyków, funkcjonariusze ujawnili woreczek z marihuaną.

Właścicielowi lokalu za prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych bez koncesji grozi kara w wysokości 500 000 zł. Odpowie on również z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Mężczyzna wraz z zabezpieczonym suszem roślinnym został przekazany funkcjonariuszom policji w Hrubieszowie. Automaty do gier hazardowych trafiły do depozytu Służby Celno-Skarbowej w Zamościu.

***

Z kolei Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Zamościa oraz Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem skontrolowali m.in. prywatną posesję w Tomaszowie Lubelskim. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że dochodzi tam do czerpania nieopodatkowanych korzyści majątkowych z udostępniania urządzeń do gier hazardowych.

Podejrzenia potwierdziły się. Funkcjonariusze KAS i SG zabezpieczyli 4 automaty, które służyły do nielegalnej rozrywki. Przy okazji okazało się, że na posesji przebywa mężczyzna poszukiwany przez policję. Po wykonaniu czynności związanych z zabezpieczeniem automatów hazardowych, mężczyznę przekazano funkcjonariuszom policji z Tomaszowa Lubelskiego.

Automaty trafiły do depozytu Służby Celno-Skarbowej. Dalsze czynności w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych będzie prowadziła komórka dochodzeniowo-śledcza KAS.

­

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie