23 kwietnia 2024

Hrubieszów: Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Kościuszce

13 października w szkolnej auli Zespołu Szkół nr 3 im. T. Kościuszki w Hrubieszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Dzień Edukacji Narodowej jest co roku obchodzony 14 października na pamiątkę powołania w 1773 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Komisji Edukacji Narodowej, pierwszej w Europie państwowej władzy oświatowej. Eleganckie stroje uczniów i nauczycieli, kwiaty i życzenia powodują, że święto to upływa pod znakiem radości i w ciepłej atmosferze. Podobnie było i tym razem.

13 października w szkolnej auli Zespołu Szkół nr 3 im. T. Kościuszki w Hrubieszowie odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. Tegoroczne obchody przygotowały wspólnie dwie klasy pierwsze: humanistyczno – medialna oraz matematyczna, przy życzliwej pomocy wychowawców – Roberta Szwanca i Mariusza Malona.

Okolicznościowe piosenki, przy akompaniamencie Pauliny Malon z klasy IC, z wdziękiem i humorem wykonały uczennice klasy IA, natomiast wychowankowie p. Roberta Szwanca przygotowali zabawne scenki oraz skecze.

Pierwsza część uroczystości zakończyła się złożeniem przez młodzież życzeń, muzycznych i słownych, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom oświaty ZS nr 3 im. T.Kościuszki.

W drugiej części tej uroczystej chwili Pan Dyrektor Dariusz Szadowski podziękował nauczycielom za owocną i wytężoną pracę. Wszyscy zebrani zostali też poinformowani o przyznaniu tegorocznych nagród pedagogom:

p. Dariuszowi Szadowskiemu i p. Adamowi Zezuli (nagrody starosty hrubieszowskiego),

p. Krzysztofowi Brudnowskiemu, p. Ewie Łopockiej-Dyjak, 

p. Ali Hojdzie, p. Joannie Nieradko, 

p. Mariuszowi Malonowi, p. Markowi Obszyńskiemu, 

p. Annie Szadowskiej, p. Agnieszce Szymanik-Lipskiej, 

p. Krystynie Wójtowicz, (nagrody dyrektora szkoły).


Zdjęcia: 

http://zsnr3.pl/portfolio/obchody-dnia-edukacji-narodowej/

 

źródło i fot. ZS nr 3