22 lipca 2024

Hrubieszów: Ostatnie zgłoszenia w konkursie plastycznym

Hrubieszowski Dom Kultury przypomina, że jeszcze tylko przez kilka dni przyjmuje propozycje w konkursie plastycznym na „Najciekawszą pracę roku” w ramach dorocznej imprezy pod hasłem „Jesień Plastyczna – Hrubieszów 2013”.

Reklamy

Mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni, plastycy, absolwenci liceów plastycznych czy studenci wyższych uczelni, którym organizatorzy oferują debiut wystawienniczy, a także ocenę twórczości przez profesjonalne jury. Hrubieszowska „Jesień plastyczna” to również okazja do konfrontacji prac z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, rysunku i tkaniny artystycznej oraz integracji twórców z różnych środowisk.

Jedynym warunkiem, który trzeba spełnić, by wziąć udział w konkursie, jest zgłoszenie co najmniej dwóch prac, wykonanych w ostatnich dwóch latach. Propozycje są przyjmowane do 15 września w siedzibie HDK przy ul. 3 Maja.

Reklamy

Fundatorem nagrody głównej jest burmistrz miasta. Autorzy najciekawszych propozycji otrzymają też nagrody starosty hrubieszowskiego i wójta gminy Hrubieszów oraz dyrektora HDK.

W ubiegłorocznej edycji konkursu uczestniczyło prawie 30 autorów, którzy zgłosili ponad 90 propozycji. Organizatorzy mają nadzieję, że tym razem zainteresowanie nie będzie mniejsze. Uroczyste wręczenie nagród, połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy najciekawszych prac, odbędzie się w listopadzie podczas inauguracji „Jesieni plastycznej. 

Reklamy

Szczegółowe informacje w sprawie konkursu można uzyskać osobiście w domu kultury lub telefonicznie pod numerem: 84 696 2615.


źródło: ias24.eu