21 kwietnia 2024

Hrubieszów: Pacjencie, pamiętaj o wyznaczonej godzinie wizyty lekarskiej!

Przychodnia Rejonowa w Hrubieszowie prosi o zgłaszanie się do poradni najwcześniej 30 minut przed wyznaczoną godziną wizyty lekarskiej.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Pacjentów Przychodni Rejonowej w Hrubieszowie, placówka prosi o zgłaszanie się do poradni najwcześniej 30 minut przed wyznaczoną godziną wizyty lekarskiej. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której kilku, a nawet kilkunastu Pacjentów, przychodząc przed czasem, gromadzi się w oczekiwaniu na swoją kolej. Zapisy prowadzone są w ten sposób, aby zminimalizować ryzyko kontaktów. W miarę możliwości przychodnia prosi także o telefoniczną rejestrację do poradni.

***

Unikanie większych zgromadzeń to jeden z kluczowych elementów walki z COVID-19. Chcąc zapewnić najwyższy komfort i bezpieczeństwo pacjentom Przychodni Rejonowej w Hrubieszowie, placówka prosi o przestrzeganie umówionych godzin wizyt i zgłaszanie się do poradni tuż przed wyznaczoną godziną. Przychodzenie o wskazanej porze uchroni Pacjentów przed dłuższym oczekiwaniem w kolejce oraz zapewni właściwą kolejność obsługi Pacjentów.

Zasady reżimu sanitarnego, w którym obecnie działa przychodnia, obligują do wpuszczania na teren placówki wyłącznie ściśle określonej liczby osób w przeliczeniu na powierzchnię. Często jednak zdarza się tak, że Pacjenci przychodzą znacznie wcześniej i ze względu na obowiązujące przepisy oczekują na zewnątrz. Pora roku oraz panujące warunki atmosferyczne nie są sprzyjające, dlatego chcąc zapobiec wyjątkowo niekomfortowej sytuacji dla Pacjentów oraz w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo apel o przychodzenie na wyznaczoną godzinę. Plan wizyt jest układany w ten sposób, aby zminimalizować ryzyko kontaktów.     

Choć obowiązujące podczas pandemii rygory sanitarne mogą być dla wielu osób uciążliwe, tylko wspólne stosowanie się do nich może ograniczyć ryzyko zarażenia się różnymi chorobami – nie tylko wirusem SARS-CoV-19. Dlatego tak ważne jest, aby nie przychodzić na umówioną wizytę lekarską wcześniej, niż na zaplanowaną godzinę. Ponadto, zamiast stać w kolejce do rejestracji – termin wizyty można umówić telefonicznie, nie wychodząc z domu.

WYKAZ TELEFONÓW PRZYCHODNI REJONOWEJ W HRUBIESZOWIE:

Podstawowa opieka zdrowotna (lekarze rodzinni) – tel. 84 53 53 304

Poradnia dziecięca – tel. 84 53 53 332

Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna (poradnie specjalistyczne) – tel. 84 53 53 302

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna – tel. 84 696 22 09


Zobacz też:

Hrubieszów: Zakaz odwiedzin w szpitalu nie dla wszystkich

Hrubieszów: Zakaz odwiedzin w szpitalu nie dla wszystkich


LubieHrubie na Twitterze