Hrubieszów: Pamięć Twojego Podwórka

Projekt „Pełna pamięć Twojego podwórka” dobiegł końca. 14 grudnia odbyło się otwarcie wystawy Pamięć Twojego Podwórka.

Reklamy

 

Jest to próba zatrzymania w fotografiach i wspomnieniach chwil spędzonych na swoim podwórku; beztroskiej zabawy, kąpieli w Huczwie, odpoczynku w licznych przydomowych ogrodach, długiej kolejki po lody czy zabawy w kiczkę! Czy to Wygon, Pogórze, ulica Ludna czy Kilińskiego, we wspomnieniach dominuje temat swobodnej dziecięcej zabawy na dworze od rana do wieczora oraz klimat miasta pełnego zieleni, wśród której spędzano czas w szerokim gronie rodziny lub sąsiadów, często na śpiewie, grach, rozmowach. Wybranie motywu domowego okna dla fotografii oraz drzwi dla wspomnień, to próba połączenia podwórka z rodzinnym domem. Okazuje się, że dziecięce podwórko, mimo różnych życiowych dróg, wspominane jest zawsze z ogromnym sentymentem i tęsknotą.

Otwarcie wystawy uświetnił swoim koncertem Teatr Piosenki Młyn. Utwory o hrubieszowskich domach, ulicach i opowieściach wspaniale dopełniły muzycznie fotograficzną wystawę i wspomnienia uczestników spotkania.

Miejska Biblioteka Publiczna składa podziękowania dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 za udostępnienie szkolnej auli, w której odbyło się otwarcie wystawy oraz portalowi lubiehrubie za udaną współpracę przy promocji projektu.

Obecnie wystawę można obejrzeć w holu Hrubieszowskiego Domu Kultury (hol przy dużej szatni).

Osoby zainteresowane pocztówkami i kalendarzem zapraszamy do siedziby biblioteki.

 

źródło: MBP Hrubieszów

fot. lubiehrubie.pl