19 maja 2024

Hrubieszów: Przed nami Rubienalia 2021

W dniach 18 – 19 września, odbędą się w Hrubieszowie Rubienalia 2021. Główną atrakcją imprezy będzie akustyczny koncert Marka Piekarczyka – wokalisty zespołu TSA i jurora programu „The Voice of Poland”.

Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska oraz Hrubieszowski Dom Kultury zapraszają na „Rubienalia 2021” – dwudniowe święto miasta upamiętniające rocznicę nadania praw miejskich przez Króla Władysława Jagiełłę.

Przez dwa dni towarzyszyć nam będzie Jarmark Hrubieszowski – skupiający wystawców, twórców ludowych i  rzemieślników z naszego miasta i regionu.

Tradycyjnie pierwszego dnia włodarze naszego miasta przekażą symboliczne klucze na ręce młodzieży, a następnie rozpoczną się międzyszkolne „Potyczki Żakowe o Berło Króla Władysława Jagiełły”. W kolejnej części zapraszamy na koncerty. W piosenkach znanych polskich artystów wystąpi Mariusz Telicki – lider grupy YAGO, a o 20.30 gwiazda – Marek Piekarczyk akustycznie.

W niedzielę, po oficjalnym powitaniu mieszkańców i gości przez burmistrz miasta – Martę Majewską, nastąpi odczytane orędzia Króla Władysława Jagiełły o nadaniu praw miejskich miastu Hrubieszów i wmurowanie kapsuły czasu. Tego dnia po raz pierwszy zaprezentowany zostanie hejnał miasta.

Na scenie wystąpią dla wszystkich: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, Iza Konar – w koncercie muzyki dawnej oraz zespoły i grupy śpiewacze z naszego regionu. Od godziny 19.00 zapraszamy na zabawę z DJ MR.

­

Oficjalnym partnerem wydarzenia „Rubienalia 2021” zostało Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!” www.lubelskie.pl

­

Program Rubienaliów »

­

(HDK)


Zobacz też:

Hrubieszów: Zapraszamy na Rubienalia. Zaśpiewa Marek Piekarczyk

Hrubieszów: Zapraszamy na Rubienalia. Zaśpiewa Marek Piekarczyk