20 lipca 2024

Hrubieszów: Uratowali 62-latka przed zamarznięciem

W nocy z soboty na niedzielę hrubieszowscy policjanci odnaleźli w pustostanie na terenie miasta, zziębniętego 62-latka. Mężczyzna spał na ziemi i potrzebował pomocy.

Reklamy

 

Pomimo, że od kilku dni mamy kalendarzową wiosnę, to zima nie odpuszcza i szczególnie noce bywają bardzo mroźne. W związku z tym, policjanci podczas swojej codziennej służby, nadal kontrolują miejsca, w których mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy i narażone na wychłodzenie.

W nocy z soboty na niedzielę, w jednym z pustostanów na terenie miasta, funkcjonariusze odnaleźli zziębniętego, śpiącego na ziemi mężczyznę. Jak się okazało, to 62-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego. Przemarznięty mężczyzna trafił do ośrodka dla bezdomnych, gdzie otrzymał niezbędną pomoc.

Reklamy

 

***

 

Policjanci w dalszym ciągu będą kontrolowali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Jednak pamiętajmy, że my również mamy wpływ na to, co dzieje się wokół nas. Jeżeli wiemy, że ktoś w naszym otoczeniu przebywa w warunkach zagrażających jego życiu – reagujmy, powiadamiając odpowiednie służby!

Reklamy

Jeden telefon na Policję, Straż Miejską, czy też Pogotowie Ratunkowe, może uratować komuś życie. Miejmy również na uwadze osoby nietrzeźwe, które nie są w stanie o własnych siłach dotrzeć do domu – siadają na ławkach, przystankach, nie czując zimna. Nie bądźmy obojętni!

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)