29 lutego 2024

Hrubieszów: Uwaga! Dziś w nocy akcja odkomarzania miasta

Przypominamy o akcji odkomarzania Hrubieszowa, która rozpocznie się dziś o godz. 20.00 i potrwa do godz 3.00 rano dnia jutrzejszego.

Reklamy

Działania obejmą całe miasto, ze szczególnym uwzględnieniem terenów nad Huczwą, kanałem Ulga oraz placów zabaw i terenów parkowych.

***

Reklamy

UWAGA !

W czasie wykonywania zabiegów przeciwko komarom należy ograniczyć przebywanie w tych miejscach oraz zachować szczególną ostrożność.

Prosimy mieszkańców o zamknięcie okien na czas odkomarzania, a pszczelarzy o zabezpieczenie hodowli pszczół.

Ze względu na możliwości wnikania substancji użytych podczas odkomarzania w okresie 24 h od zabiegu, nie należy spożywać warzyw i owoców pochodzących z terenów objętych odkomarzaniem, a przed spożyciem zaleca się ich dokładne umycie.

Dla zwiększenia skuteczności walki z komarami, potrzebne jest włączenie się do akcji wszystkich mieszkańców, poprzez odkomarzanie posesji specjalnymi preparatami, ale także usuwanie źródeł stojącej wody wokół domu i w ogrodzie – między innymi należy pozbyć się wszelkich pojemników, w których może gromadzić się woda, np. beczek, wiader, puszek, butelek, słoików, zabawek, a te, które są przydatne, wystarczy odwrócić do góry dnem.

info: UM Hrubieszów