18 kwietnia 2024

Hrubieszów: Wiemy, na co pójdą pieniądze z budżetu obywatelskiego

Znamy już wyniki głosowania na projekty, które mają być sfinansowane ze środków tegorocznego budżetu obywatelskiego w Hrubieszowie. Mieszkańcy miasta zdecydowali, że spośród 9 propozycji samorządowe środki zostaną przeznaczone na 5 projektów, które zdobyły najwięcej głosów.

 

Największym poparciem cieszył się wniosek o doposażenie placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 2, który poparło 814 uczestników głosowania. Ponad 100 głosów mniej zdobył projekt aktywizacji seniorów, a na trzecim miejscu z 508 głosami uplasowała się propozycja budowy boiska do mini-koszykówki dla najmłodszych. Na dwa pierwsze zadania miasto przeznaczy po 25 tysięcy złotych, a koszt boiska szacuje się na 10 tysięcy.

Na pozostałe dwa pomysły z największym poparciem samorząd przeznaczy po 25 tysięcy. Będą one wykorzystane na wymianę kulturalną między tancerzami z Hrubieszowa i węgierskiego Kapuvaru oraz treningi dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat w „Akademii Orłów”. Pierwszy z tych projektów poparło 492 głosujących, a drugi – 333.

Na liście przedsięwzięć, które mieli do wyboru mieszkańcy Hrubieszowa, były jeszcze: zakup książek z serii „Duże Litery” i cykl spotkań z ciekawymi ludźmi w miejskiej bibliotece, uruchomienie wypożyczalni rowerów, zajęcia rekreacyjno – sportowe dla dzieci w wieku 5 i 6 lat oraz wyposażenie Klubu Fantastyki w Hrubieszowskim Domu Kultury.

 

źródło: ias24.eu, UM Hrubieszów