Hrubieszowski ZHP buduje Żywy Pomnik Jana Pawła II

Zuchy i harcerki ZHP sobotnie popołudnie 19 października, spędzili w lesie, ciesząc się ze sprzyjającej wyprawie, pogody. Nie była to zwyczajna wyprawa, bowiem drużyna uczestniczyła w IV akcji Sprzątania i Sadzenia lasu w Dębince Hrubieszowskiej.

Reklamy

Był to aktywny wkład przy budowie Żywego Pomnika Jana Pawła II, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem” w Hrubieszowie.

W tym roku akcja rozpoczęła się od postawienia w lesie tablicy przypominającej o wkładzie, wszystkich zaangażowanych,  w to dzieło. Tuż przy tablicy każdy z uczestników posadził „swoje” drzewko. Dęby, przy których kiedyś będzie można odpocząć, są żywymi znakami naszego szacunku do przyrody.

Dla poszanowania przyrody został również posprzątany las, uwolniliśmy naturę od plastikowych butelek, papierów, szkła i aluminium.

Pożytecznie spędzony czas podsumowaliśmy ogniskiem, które dzieci ułożyły i rozpaliły pod czujnym okiem leśnika. Kiełbaski znikały błyskawicznie, bo po dobrze wykonanej pracy wszystko lepiej smakuje.

3 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska ZHP w Hrubieszowie nie była jedyną grupą uczestniczącą w akcji. Popołudnie  spędziliśmy w towarzystwie uczniów z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 i nr 3 w Hrubieszowie, oraz z ich opiekunami. Nasza drużyna już po raz drugi sprzątała las i sadziła drzewka. Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj, zachęcamy wszystkich do takiej aktywności.

Treść tablicy pamiątkowej: „Dla uczczenia 35 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża młodzież, harcerze, grono pedagogiczne z gimnazjów hrubieszowskich i myśliwi pod egidą Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” w Hrubieszowie, sprzątali las „Dębinka” w Hrubieszowie i posadzili 45 dębów przekazanych przez Nadleśnictwo Strzelce. Hrubieszów dnia 19 października 2013 roku”.


Inf i fot. ZHP Hufiec Hrubieszów