Hrubieszowskie obchody rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II

Obchody 12 Dnia Papieskiego w Hrubieszowie rozpoczną się w niedzielę 14 października, a zakończą w następną sobotę.

Reklamy

W niedzielne popołudnie, o 14.30 w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury, zostanie zaprezentowany program artystyczny, którego mottem będą słowa Jana Pawła II „Przyszłość społeczeństw idzie przez rodzinę”. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszają: Zespół Szkół Miejskich nr 3 – Gimnazjum im. Jana Pawła II, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Zespół Wokalny „Lechici” w Hrubieszowie i HDK.

Nietypowo, bo ekologicznie, chcą uczcić zbliżającą się 34 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża członkowie Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem”, którzy zapraszają młodzież i dorosłych mieszkańców do… sadzenia lasu. 

Każdy, kto zechce wziąć udział w tej akcji, będzie mógł w lesie „Dębinka” koło Hrubieszowa posadzić własne drzewo, a także zadbać o środowisko. Spotkanie będzie bowiem połączone z akcją sprzątania lasu. O sadzonki, worki i rękawice zadba Nadleśnictwo Strzelce, a wszystko zakończy się wspólnym ogniskiem.

Akcja jest planowana na sobotę 20 października, ale by dobrze się do niej przygotować, organizatorzy muszą wcześniej znać liczbę uczestników. Dlatego proszą zainteresowanych o zgłaszanie swojego udziału do najbliższej poniedziałku 15 października. 

Zapisy przyjmują szkolni koordynatorzy: Małgorzata Bednarczuk, Barbara Brzezicka, Izabela Czerw, Anna Karkuszewska i Monika Jabłońska oraz prezes stowarzyszenia „Razem” Wojciech Antoniuk. Szczegółowe informacje w tej sprawie można też uzyskać telefonicznie pod numerem: 663 779 543.

Wśród osób, które już zadeklarowały udział w tym przedsięwzięciu są funkcjonariusze hrubieszowskiej policji. 

Jest to już trzecia taka akcja w Hrubieszowie, ale po raz pierwszy każdy z jej uczestników będzie mógł posadzić własne drzewo. W poprzednich edycjach brało udział około 30 wolontariuszy, którzy zbierali w hrubieszowskich lasach po około pół tony śmieci.


Źródło: ias24.eu