II miejsce hrubieszowskich zwiadowców w zawodach użyteczno – bojowych

Na zakończenie zgrupowania poligonowego w Drawsku Pomorskim zostały zorganizowane zawody użyteczno – bojowe jednostek rozpoznawczych Wojsk Lądowych. Do udziału w rywalizacji przystąpiło 12 drużyn w tym z 2 Cavalry Regiment (2 pułk rozpoznawczy) w Vilseck (Niemcy).

Reklamy

Już pierwszego dnia po strzelaniu z karabinka BERYL okazało się, że stopień przygotowania zawodników jest bardzo wysoki. Ponadto organizatorzy z roku na rok udoskonalają i wprowadzają wiele nowych elementów aby urozmaicić rywalizację.

Różnice pomiędzy poszczególnymi drużynami były bardzo niewielkie i do ostatniego dnia toczyła się zacięta walka o zwycięstwo. Trzeciego dnia zmagań na pętli taktycznej długości ok. 50 km z zadaniami logicznymi co 3 km, okazało się, która drużyna jest najlepiej przygotowana kondycyjnie do tej konkurencji.

Zwiadowcy z 2 pułku rozpoznawczego w Hrubieszowie najszybciej pokonali ten dystans ale w końcowej rywalizacji wyprzedzili ich podchorążowie z Wyższej szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych z Wrocławia. Trzecie miejsce zajęli żołnierze z 18 pułku rozpoznawczego z Białegostoku.

 

Źródło: 2PR