23 lutego 2024

Izabela Mrozowska – Lider wiedzy i ochrony środowiska 2021 (ZDJĘCIA)

6 grudnia, ogłoszono wyniki 3. edycji programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska”. Podobnie jak w poprzednich latach, wśród laureatów nie zabrakło ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Reklamy

W tegorocznej edycji zaszczytny tytuł stypendysty trzeciego etapu programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska” otrzymała Izabela Mrozowska, uczennica klasy III B (4-letni biol-chem).

W ramach pracy nad projektem, pod opieką swojego biologa, p. Marty Krupy, Iza realizowała zadania przyrodnicze i prośrodowiskowe, zdobywała też wiedzę z zakresu ekologii oraz dbałości o zdrowy tryb życia.

Reklamy

Warto nadmienić, iż do trzeciej edycji programu, adresowanego do uczniów i nauczycieli liceów ogólnokształcących i techników, przystąpiło 29 szkół z województwa lubelskiego. Formalne i merytoryczne wymagania określone w Regulaminie Programu wypełniło 27 uczniów, otrzymując tym samym tytuł „Lidera wiedzy i ochrony środowiska” oraz jednorazowe stypendium.

Program „Lider wiedzy i ochrony środowiska” jest realizowany przez WFOŚiGW w Lublinie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją Programu objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa.

Serdecznie gratulujemy Izabeli sukcesu i mamy nadzieję, że kolejni uczniowie naszej szkoły pójdą w ślady Izy oraz poprzednich dwóch stypendystek programu – Matyldy Śliżyńskiej (Laureatka 2019) i Oliwii Jaworskiej (Laureatka 2020).

­

(info i fot. Staszic)


Zobacz też:

Laur dla Karoliny Filii ze Staszica zdobyty w diecezjalnym konkursie (ZDJĘCIA)

Laur dla Karoliny Filii ze Staszica zdobyty w diecezjalnym konkursie (ZDJĘCIA)