28 maja 2024

Jak podłączyć dom do światłowodu w powiecie hrubieszowskim

W powiecie hrubieszowskim trwa budowa światłowodów w ramach rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Celem tego programu jest dostarczenie szybkiego internetu mieszkańcom wsi. W naszym powiecie program prowadzi Hrubieszowska Telewizja Kablowa.  Już ponad 2 tysiące domów może podłączyć się do światłowodu HTK i cieszyć się bardzo szybkim i stabilnym internetem. Sieć nadal jest budowana i wkrótce zostaną opublikowane nowe adresy gotowe do podłączenia.

Umowę na wykonanie przyłącza, a także na usługi telekomunikacyjne z HTK można zawrzeć na trzy sposoby.

PRZEZ INTERNET

Najprościej wejść na stronę www.htk.net.pl,  pod linkiem https://htk.net.pl/wyszukiwarka-adresowa/ znajduje się wyszukiwarka adresowa. Po znalezieniu swojego adresy pojawiają się informacje, jakie usługi są dostępne w danym domu. Oprócz usługi dostępu do internetu HTK sprzedaje usługi telewizji oraz telefonii stacjonarnej.  Strona internetowa pozwala od wybranie usług, którymi są Państwo zainteresowani. Samo wysłanie formularza nie oznacza jeszcze zawarcia umowy. Ważne, żeby w formularzu podać kontaktowy numer telefonu. Po wysłaniu zgłoszenia oddzwoni do Państwa nasz dział handlowy aby, ustalić szczegóły, odpowiedzieć na wszystkie pytania i przygotować umowę. Jeśli nie możecie Państwo znaleźć swojego adresu to znaczy, że jeszcze nie został opublikowany. Wkrótce się pojawi. Wtedy sugerujemy  zgłosić zainteresowanie poprzez drugi formularz tutaj który znajduje się pod adresem https://htk.net.pl/formularzadreshtk/  Zgłoszenie zainteresowania pozwoli nam zorganizować budowę sieci a taki sposób, aby najpierw uruchomić usługi w domach mieszkańców którzy mają największe potrzeby.

TELEFONICZNIE

Wystarczy zadzwonić na numer (84) 53 53 104, aby uzyskać wszystkie informacje i ewentualnie zamówić usługę.

OSOBIŚCIE

Dla Państwa wygody, przewidzieliśmy możliwość osobistego spotkania u Państwa. W takim przypadku prosimy o telefon na (84) 53 53 104. Nasz handlowiec umówi się na wizytę u Państwa w domu w dogodnym dla Państwa terminie.

Podłączenie domu do sieci światłowodowej.

Zanim będzie można świadczyć usługę dostęp do internetu, trzeba wykonać przyłącze telekomunikacyjne. Przyłącze telekomunikacyjne to połączenie domu klienta przy pomocy kabla światłowodowego z zasobnikiem, który najczęściej znajduje się przy drodze. Istnieje kilka sposobów jak to można zrobić. Można przyłączyć dom od słupa telekomunikacyjnego, można to zrobić do zasobnika znajdującego się pod ziemią. HTK stworzyło specjalne rozwiązanie które pozwala mieszkańcom samodzielnie zbudować całość lub część przyłącza po to aby obniżyć cenę takiej czynności. Wielu mieszkańców korzysta z tej możliwości. W sytuacji gdy przyłącze już istnieje klient nie ma obowiązku jego zamawiania przy podpisywaniu umowy na usługi dostępu do internetu. Ta zasada dotyczy też innych operatorów, którzy będą chcieli skorzystać z budowanej sieci.  Jak zbudować przyłącze do sieci HTK opowiada komiks poniżej.

Zapraszamy do współpracy.

­
Hrubieszowska Telewizja Kablowa

­


(tekst i grafika – mat. partnera)

­

Artykuł sponsorowany