Kino plenerowe: Yuma

W piątek 23.09.2016 zapraszamy na godz. 20.30, na ostatnią już w tym sezonie projekcję filmową kina plenerowego. Z uwagi na to, że noce są coraz chłodniejsze, film będzie wyświetlany w środku budynku HDK.

Reklamy


Yuma

reżyseria: Piotr Mularuk

scenariusz: Piotr Mularuk Wojciech Gajewicz

gatunek: Dramat, sensacyjny.

produkcja: Czechy,Polska

czas trwania: 113 min

wstęp wolny


Popeerelowska bieda w Polsce zmusza Zygę do jumy – szabrowania wyrobów luksusowych za zachodnią granicą. Akcja filmu rozpoczyna się trzy lata po upadku PRL. Zyga (Gierszał) ma serdecznie dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pismach. Z pomocą kumpli, a także obrotnej ciotki (Katarzyna Figura), zostaje królem „jumy” – drobnych kradzieży tuż za Odrą. Proceder szybko się rozpowszechnia, miejscowość Zygi dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego, a lokalny król jumaków zyskuje powszechny szacunek i powodzenie u płci pięknej (o jego serce wojują w filmie Karolina Chapko i Helena Sujecka).

Wkrótce jednak młodym i gniewnym wspólnikom Zygi (Krzysztof Skonieczny i Jakub Kamieński) przestaną wystarczać markowe ubrania i elektronika. Gdy wejdą w drogę rosyjskim gangsterom pod wodzą nieobliczalnego Opata (najbardziej demoniczna rola w karierze Tomasza Kota), a regularnie okradani Niemcy wprowadzą szczelniejszą ochronę przed rabusiami, zabawa w policjantów i złodziei zmieni się w niebezpieczną rozgrywkę.


źródło: HDK