Konkurs wygrany! Mleczni Piraci z Miejskiego Przedszkola Małego Księcia

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 im. „Małego Księcia” w Hrubieszowie wygrały konkurs na przyjazd Mlecznej Paczki

Reklamy

 

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 im. „Małego Księcia” w Hrubieszowie, (5 i 6 latki) przystąpiły do programu „Dzieciaki Mleczaki”. Program powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka.

Działania programu ukierunkowane są na rzecz zdrowia dzieci i mają na celu promocję mleka i jego przetworów. „Dzieciaki Mleczaki” mają na celu wprowadzenie nawyku zdrowego odżywiania. Poprzez wesołą zabawę wpływamy na wzrost świadomości na temat roli mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie. Program zakłada również promowanie mody na picie mleka wśród najmłodszych.

W ramach projektu organizowany był konkurs, w których chętnie wzięliśmy udział. W ciekawy sposób należało zaprosić Mleczną Paczkę, aby odwiedzili naszą placówkę. Dzieci z grupy 6 latków – Piraci spisali się na medal. Przedszkolaki wyrecytowały wiersz o krówce Frani z Hrubieszowa, która w sposób niezwykły zaprosiła Mlecznych Przyjaciół do naszego przedszkola!

Spotkanie z Mleczną Paczką było bardzo ciekawym wydarzeniem dla dzieci. Przeprowadzono zabawy edukacyjne związane z produktami mlecznymi, dzieci układały wielkie domino mleczne, odpowiadały na pytania i opowiadały o swojej codziennej mlecznej diecie. W nagrodę za wspaniałe zaproszenie otrzymały prezenty i dyplomy. Otrzymaliśmy również certyfikat, potwierdzający udział w programie.

„W małym mieście Hrubieszowie, znaleziono dużą krowę…” to tylko część wystąpienia dzieci, zachęcamy do obejrzenia filmiku poniżej.

Warto brać aktywny udział w dodatkowych projektach i konkursach, nie bez powodu Mleczna Paczka odwiedziła Miejskie Przedszkole Nr 1 im. „ Małego Księcia”. Gratulujemy dzieciom z grup 5 i 6 latków zaangażowania i wyjątkowego spotkania w ramach wygranego ogólnopolskiego konkursu. Brawo!

 

info, wideo i fot. Miejskie Przedszkole nr 1