21 maja 2024

Mata edukacyjna – korzyści dla dziecka i rodzica

Przy kompletowaniu wyprawki musimy pomyśleć o wielu rzeczach i produktach, które mogą okazać się niezastąpionymi. Wielu rodziców dowiaduje się wtedy o istnieniu szumisiów, koszy Mojżesza i innych wynalazków, które przeznaczone są dla niemowlaków. Jednym z nich są maty edukacyjne, które okazują się być wspaniałym elementem wyposażenia w domu wszystkich młodych rodziców. Dlaczego ta zabawka jest tak przydatna?

 

Przyjemne z pożytecznym

Zabawa na macie edukacyjnej łączy właśnie to – zabawę i edukację. Dziecko, leżąc na macie odkrywa kolejne jej funkcje oraz zabawki, stopniowo poznając świat. Maty wyposażone są w przeróżne elementy: lusterka, różne faktury, misie, grzechotki, elementy kolorowe i biało-czarne. Wszystko, co może pozytywnie wpłynąć na nasze dziecko, stymulując jego umysł. Dodatkowo, mata pobudza dziecko do chwytania zabawek, wzmacniając tym samym jego mięśnie i ogólną motorykę. Zabawka ta może towarzyszyć naszemu dziecku już od pierwszych miesięcy życia.

Komfort i bezpieczeństwo

Materiał użyty w macie świetnie izoluje zimno podłogi i zapewnia dziecku wygodne miejsce do zabawy. Maty posiadają nieco wyższe ścianki, które uniemożliwiają maluchowi sturlanie się na podłogę. Do tego, zabawka posiada specjalne poduszki, które zapewniają dziecku komfort i bezpieczeństwo. Materiał maty jest również przystosowany do prania w pralce, także nie musimy obawiać się tego, że zabawkę będzie ciężko utrzymać w czystości.

Korzyści dla rodziców?

W czasie, gdy twoje dziecko bawi się na macie, ty możesz wstawić pranie, wypić kawę czy poczytać książkę. Wszystko, co odrobinę cię zrelaksuje. Mata nigdy nie zastąpi uwagi rodzica, ale może dać ci chwilę dla siebie, moment na złapanie oddechu.

Źródło: Dwa Michały, Mata edukacyjna na podłogę Fisher Price

Jaką matę wybrać?

Przede wszystkim – ciekawą. Niektóre modele posiadają możliwość wymiany zabawek, co jest bardzo dobre, gdyż maluch nie znudzi się nimi tak szybko. Materiały użyte w produkcie też powinny zwrócić naszą uwagę. Im są lepsze, tym zabawka dłużej nam posłuży. Zawsze wybieraj też zabawki posiadające atesty bezpieczeństwa. Twoje dziecko będzie rosło szczęśliwe i bezpieczne.                                                                                                                                                                                                     

 

(tekst i fot. mat. partnera)