3 października 2023

Meble łazienkowe z nietypowych materiałów

Jesteś przed remontem łazienki? A może projektujesz zupełnie nową przestrzeń? W obu przypadkach szukasz inspiracji na meble, które nie są takie same jak u innych ludzi. Chcesz mieć kreatywne rozwiązania w swoich łazienkach, a najważniejszym z nich mają być ciekawe, nietuzinkowe meble.

Reklamy

 

Meble z ciekawych materiałów

Jeżeli chcesz stworzyć pomieszczenie o niesamowitym wyglądzie, tak aby nikt kto zobaczy Twoją łazienkę nie przeszedł koło niej obojętnie, postaw na ciekawe materiały i tekstury – piaskowiec, miedź, a może beton. Istotne będą także dodatki. W łazience z nietypowych materiałów ważne jest, aby połączyć tektury i kolory z rozmysłem, ale i zdecydowaniem w jaką stronę chcemy iść – vintage starej szafy na ręczniki, czy ultra nowoczesnej szklanej, przezroczystej wanny.

Postaw na kontrast

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, znajdź motyw przewodni łazienki. Co to znaczy? Jeżeli na pchlim targu urzekła Cię miedziana wanna wyglądem przypominająca łaźnie z dawnych czasów, to cała reszta powinna być minimalistyczna na przykład z czarnego żelaza, a całość okraszona ciepłym światłem żarówek. Uzyskamy wtedy wrażenie łazienki rodem z lofu w Nowym Yorku. Baw się stylami, łącz pozornie niepasujące elementy. Pamiętaj jedynie, aby jaskrawe były poszczególne elementy, a nie dosłownie wszystkie urządzenia i meble w łazience. Chodzi o to, żeby stworzyć pomieszczenie ze smakiem i pomysłem, a nie pełne frustracji i wariacji.

Reklamy

Połączenie elegancji z nowoczesnością, czyli piaskowiec

Jednym z pomysłów dla Ciebie jest piaskowiec. Jeżeli boisz się odważnych rozwiązań, a mimo to zależy Ci na efekcie wow, postaw na taki materiał jak piaskowiec. Każda, nawet najbardziej klasyczna armatura, zyska blasku, kiedy zostanie obłożona panelami z piaskowca. Meble z tego ciekawego materiału są proste, eleganckie i bardzo nowoczesne. Piaskowiec wyszlifowany i zalakierowany, to materiał wdzięczny, ponieważ pasuje do praktycznie wszystkiego. Jest mniej oczywisty niż tradycyjne surowce.

Magia staroci

Najpiękniejsze meble to te z duszą. Poszukaj starych mebli drewnianych, które czy samemu czy z pomocą wykwalifikowanego stolarza zyskają drugie życie. Wyobraź sobie pełną starych sęków, zalakierowaną i na olejowaną piękną szafę na ręczniki i kosmetyki. Taki mocny akcent stworzy klimat Twojej łazienki i dana jej niesamowitego wyglądu. Możesz szukać także innych mniejszych staroci, jak na przykład lampa z ozdobnym abażurem czy wieszaki na ręczniki. Możliwości jest naprawdę sporo.

Reklamy

Klimat orientu

Wciąż mało Ci inspiracji? A może bambusowe, naturalne materiały, które przeniosą Cię w egzotyczne klimaty na Tajlandię lub Malediwy. Inspiracje takim rajskim klimatem, są świetnym rozwiązaniem, jeżeli kochasz podróże lub lubisz się relaksować z myślą o dalekich krajach. Dodaj do mebli kamień, piękne i rozłożyste rośliny tropikalne i codzienna kąpiel skończy się przeniesieniem w daleką podróż.

Inspiracje w Internecie

Najprostszym sposobem na znalezienie idealnych nietuzinkowych materiałów do Twojej łazienki, będzie założenie konta w aplikacjach takich jak Tumblr czy Pinterest. Możesz tworzyć w nich swoje foldery z inspiracjami łazienkowymi, a później odtwarzać te rozwiązania w prawdziwym życiu.

Urządzasz łazienkę i chcesz to zrobić oryginalnie? Sprawdź meble łazienkowe w Defra

 

fot. mat. sponsora