15 czerwca 2024

Młodzież z Czarnogóry odwiedziła Hrubieszów

24 lipca 2017 r. Hrubieszów odwiedziła młodzież z Czarnogóry. Wizyta była związana ze współpracą miasta z czarnogórskim Bijelo Poljem.

Reklamy

 

Kolonie w Polsce zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Polaków w Czarnogórze „ZBOP „Polonika Bałkanika” dla młodzieży i studentów, którzy uczą się języka polskiego.

Grupa licząca 46 osób (młodzież z opiekunami) przyjechała z Puław, gdzie spędza wakacje.

Reklamy

W Hrubieszowskim Domu Kultury gości powitał Burmistrz Miasta Tomasz Zając z Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Świstowską, Wiceprzewodniczącą Grażyną Temporowicz i Wiceprzewodniczącym Tomaszem Wojciechem Antoniukiem.

Czarnogórcy w trakcie pobytu w Hrubieszowie zwiedzili miasto, skorzystali z parku linowego oraz wzięli udział w kursie tańca w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Reklamy

Wizyta młodzieży nawiązuje do deklaracji o współpracy, która została podpisana w kwietniu br. przez przedstawicieli samorządów obu miast. Deklaracja ma na celu pogłębienie stosunków partnerskich we wszystkich obszarach, w których możliwa oraz pożądana będzie wymiana doświadczeń, a także informacji w dziedzinach kultury, edukacji i turystyki.

 

źródło i fot. UM Hrubieszów