29 maja 2024

Niedziela Palmowa w Sahryniu

Sahryń

Na Niedzielę Palmową uczniowie poszczególnych klas ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Sahryniu zgodnie z tradycją, wykonali piękne wielobarwne i ciekawie zdobione palmy.

***

W tym dniu wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, który miał miejsce kilka dni przed Jego męką i śmiercią. Msza św. jest poprzedzona odczytaniem fragmentu Ewangelii mówiącym o tym wydarzeniu i procesją z palmami. Idąc z poświęconymi gałązkami ręku wyznajemy że Jezus jest naszym Zbawicielem. Deklarujemy też gotowość pójścia za Nim, nie tylko w tej radosnej procesji, ale także we wszystkie wydarzenia związane z Jego Męką i Śmiercią aby dojść do pustego grobu w poranek wielkanocny.

Na Niedzielę Palmową uczniowie poszczególnych klas ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Sahryniu zgodnie z tradycją, wykonali piękne wielobarwne i ciekawie zdobione palmy. Następnie uczestniczyli w uroczystej procesji i mszy św.

W Polsce tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z kwitnących gałązek wierzby, które symbolizują odrodzenie się do życia, zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy. Niedziela Palmowa zwana jest także Niedzielą Męki Pańskiej. Wprowadza nas ona w wydarzenia Wielkiego Tygodnia, którego kulminacją jest śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

***

Info i foto:
ZS w Sahryniu

zobacz zdjęcia »