Odpowiedzą za pobicie

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali wczoraj 18-latka i jego 20-letniego kompana, którzy dokonali pobicia 19-letniego mieszkańca Strzyżowa. Mężczyzna w tym czasie próbował złapać tzw. „stopa”. Obaj sprawcy już usłyszeli zarzuty do których się przyznali. Za pobicie kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek w miejscowości Alojzów. Jak ustalili policjanci, 19-letni chłopak szedł drogą relacji Werbkowice – Hrubieszów. Nagle zatrzymał się obok niego pojazd z którego wysiadło dwóch młodych, nieznanych mu mężczyzn.

Młodzieńcy bez wyraźnego powodu zaczęli zaczepiać chłopaka, a następnie wepchnęli do przydrożnego rowu i tam bili i kopali po całym ciele. 19-latkowi udało się wstać i uciec w kierunku pobliskich zabudowań. Zastukał do drzwi jednego z domów, gdzie wpuszczono go do środka i pozwolono skorzystać z telefonu. Poszkodowany poinformował o tym zdarzeniu Policję. Niedługo po zgłoszeniu mundurowi zatrzymali sprawców. Okazali się nimi 18-latek i jego 20-letni kolega, obaj z gminy Werbkowice.
 
Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Przyznali się do winy. Za pobicie kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)