Oświadczenie o rezygnacji z kandydowania na Prezydenta RP

Rzeczpospolita Polska jest naszym wspólnym dobrem. W trosce o jej byt i przyszłość musimy łączyć się i służyć jej ponad wszelkimi podziałami. Od nas i wybranych przez nas przedstawicieli zależą jej przyszłe losy, dlatego z dużą uwagą obserwujemy rozwój wydarzeń na scenie politycznej.

Reklamy

Z przykrością trzeba stwierdzić, że podziały w polskiej rzeczywistości osłabiają nurt patriotyczny, a wzmacniają liberalny i kosmopolityczny. Trwające wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzają tę tezę.

Ugrupowania chrześcijańsko – ludowo – narodowe nie potrafią wyłonić jednego wspólnego kandydata mimo, że liberałowie opanowali już administrację państwową tj. sejmową, senacką, rządową, a ostatnio po katastrofie pod Smoleńskiem również prezydencką, wojskową i skupioną w ważnych urzędach centralnych. W tej sytuacji grozi nam jednowładztwo, które w polskich warunkach nigdy się nie sprawdziło. Musimy temu zapobiec.

Moje dotychczasowe apele o konsolidację obozu chrześcijańsko – ludowo – narodowego nie przyniosły rezultatów, podobnie jak kierowane do nas apele o rezygnacje z kandydowania. Mając powyższe na uwadze oraz fakt, że moje kandydowanie osłabia głównie PiS i PSL, co nie jest moim celem, postanowiłem zrezygnować z ubiegania się o Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Przepraszam wszystkie osoby, które tą decyzją zawiodłem, a zwłaszcza te, które zebrały mi niezbędne podpisy na listach poparcia. Dziękuję Koleżankom, Kolegom ze Stronnictwa „Piast” za zrozumienie i akceptację mojej decyzji podjętej w imię Polskiej Racji Stanu.

Przewodniczący Stronnictwa „Piast”
Zdzisław Podkański

Lublin, dn.04.05.2010