Pierwszy Dzień Wiosny w SP nr 1

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Zwyczaje i obrzędy związane z Pierwszym Dniem Wiosny, zwanym przez uczniów „Dniem Samorządności”, od lat towarzyszą kolejnym pokoleniom szerokiej społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie.

Aby kultywować te nasze szkolne polskie tradycje związane z naturalnym rytmem zachodzących zmian w przyrodzie, przedstawiciele MSU wraz z SU naszej szkoły, pod kierunkiem pań: S. Kuryło, T. Kraszkiewicz, K. Sztuk, M. Szumiaty, zaprezentowali naszej szkolnej społeczności ,,Wiosenny Kabareton Wagarowicza”.

Aktorzy zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy słowami:
„Wśród uczniów utarło się przekonanie, że Pierwszy Dzień Wiosny powinien być „Dniem Wagarowicza”. Aby zachęcić wszystkich naszych kolegów i nasze koleżanki do wspólnego miłego „wagarowania”, ale oczywiście w murach naszej szkoły, Samorząd Uczniowski wspólnie z Małym Samorządem przygotowali bardzo atrakcyjny program. Polecamy: humorystyczne skecze, zabawne scenki oraz wesołe piosenki. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i nikt nie będzie się nudził!”

Słowa piosenki brzmiały dość obiecująco..
Dzisiaj pierwszy dzień wiosny,
Powitajmy ją w kole,
Wokół pełno uśmiechów,
Bo wesoło jest w szkole.
Jest atrakcji dowoli,
Więc wybieraj – co wolisz…
Skecze filmy, piosenki,
A kto chce – kawiarenki

Kasia – uczestniczka skeczu pt. „Tradycja”, przekonywała zebranych uczniów, że:
„W szkołach w Dzień Samorządności
organizujemy ciekawe imprezy,
a wszyscy uczniowie chętnie idą do szkoły,
gdyż jest to dzień bardzo wesoły.’’

Zabawny skecz o wymownym tytule „Demokracja”, pozwolił uczniom zrozumieć, że: demokracja wprawdzie pozostawia nam pełną swobodę działania, ale należy też pamiętać, że demokracja to swoboda – ale nie „Swawola”…!

„Telewizyjne wywiady” z naszymi szkolnymi reporterami, którzy wyruszyli na miejskie szlaki, żeby odnaleźć wiosenne oznaki, przekonały nas, że
„Wiosna wysłała już swoje czaty,
bowiem na zwiady wyszły pierwsze kwiaty…”

Podczas wywiadu, była też…
„zupełna rewelacja,
bo tylko u nas taka atrakcja.
Nasz reporter dotarł do niedźwiedziej jamy!
A, tak oto-po zimowym spaniu,
misia witamy…!
No emocje były wielkie,
ale reporterzy spełnili nasze oczekiwania…
Trawa i kwiaty wspaniale już rosną,
zwierzęta się budzą, a ptaki śpiewają
Jak zwykle WIOSNĄ!”

Na zakończenie odtwórcy kabaretowych ról, zaprosili całą szkolną społeczność do dalszej zabawy i uczestniczenia w szeregu innych atrakcji przygotowanych dla uczniów w Pierwszym Dniu Wiosny. A były to: Salon Piękności, Salonik Gier, Galeria Plastyczna, Salon Kinowy, Pasaż Kawiarenkowy, Bar, Salonik ,,EUROPA W SIECI”, Salon Gier, Karaoke, Estrada.

Tekst – Sabina Kuryło
Foto – SP nr 1

zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009