Podróż historyczno-geograficzna żołnierzy 2 pr do Szczecina

W dniu 7.06.2012 r. w Święto Bożego Ciała pododdziały, które biorą udział w szkoleniu poligonowym w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Drawsko Pomorskie miały dzień wolny od zajęć.

Reklamy

Żołnierze 2 pułku wolną chwilę w przerwie między zajęciami taktycznymi, strzelaniami i bytowaniem wykorzystali na zregenerowanie sił, przygotowanie się do zajęć, jakie czekają ich w dalszej części szkolenia.

Dla chętnych, na jeziorze Głębokie, zorganizowane zostały zawody wędkarskie, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Ponadto zorganizowana została podróż historyczno – geograficzna do Szczecina.

Wycieczka rozpoczęła się od zapoznania z historią Jeziora Szmaragdowego powstałego w byłe kopalni kredy. Następnie żołnierze zwiedzali trzeci co do wielkości na świecie a drugi w Europie cmentarz komunalny, na którym pochowani są obrońcy ojczyzny, mieszkańcy szczecina, a także jest to miejsce spoczynku żołnierzy Radzieckich. Cmentarz obfituje w zieleń, w jego centralnej części jest fontanna i jest to ulubione miejsce na spacery mieszkańców Szczecina. Ponadto na cmentarzu odbywają się także koncerty muzyki poważnej.

Następnie zwiadowcy udali się do Katedry, zwiedzali Stare Miasto zbudowane na wzór Paryża i błonia – miejsce spotkań, spacerów rodzinnych i imprez kulturalnych.

Ostatnim elementem wycieczki były Wały Chrobrego – taras widokowy nad Odrą, gdzie następnego dnia rozpoczynały się Dni Morza. Widoczne były przygotowania do corocznego święta, przypłynęły pierwsze żaglowce, których ma być 40.

Na tym wycieczka po pięknym obfitującym w zieleń Szczecinie się zakończyła, żołnierze powrócili do miejscowości Głębokie.

 

Źródło: 2pr