Pościel dla dziecka — jaką wybrać? Doradzamy!

Dzieci potrzebują naszej opieki w każdym aspekcie życia. Musimy zapewnić dzieciom komfort snu i wypoczynku. Wybór pościeli jest bardzo ważny ze względu na to, że przekłada się na jakość snu naszego dziecka. Wygodna i dobrze dopasowana pościel to niezbędny dodatek do sypialni każdego malucha. Pościele dziecięce w ulubione wzory dziecięce sprawią dzieciakom wiele radości. W artykule więcej na temat właściwego doboru pościeli dziecięcej! 

Reklamy

Pościel dla dziecka — jaki materiał? 

Pośród ofert pościeli dla dzieci najczęściej występuje bawełna. Jest to wybór bardzo dobry i uzasadniony. Dzieci względnie szybko rosną, więc wybór bardzo drogiej, np. satynowo-bawełnianej pościeli nie ma za bardzo sensu. Z kolegi tanie pościele z mieszanek syntetycznych nie będą właściwym wyborem ze względu na słabą przepuszczalność powietrza. Bawełna jest idealnym rozwiązaniem — funkcjonalna i stosunkowo niedroga bawełna doskonale się sprawdza dla każdego. Zalety bawełny to m.in. świetna przepuszczalność powietrza oraz hipoalergiczność — bawełna będzie dobra nawet dla dzieci, które mają wrażliwą skórę lub cierpią na alergie. Pościel bawełniana pochłania wilgoć, a jednocześnie zatrzymuje ciepło pod kołdrą. Jest przyjazna dla skóry i łatwa w utrzymaniu w czystości. Większość pościeli bawełnianych można prać w temperaturach, które umożliwiają swobodne odplamienie oraz zniszczenie drobnoustrojów i wirusów. 

Pościel dla dziecka — jaki rozmiar? 

Pościele dla dzieci występują w kilku rozmiarach, którymi warto się sugerować przy zakupie. Jednak pamiętajmy, że dobór pościeli o konkretnych wymiarach do wieku dziecka to tylko sugestia. Zdarza się, że dobieramy pościel inaczej, bo np. nasze dziecko szybko rośnie lub chętniej zasypia pod większą kołdrą. Najpopularniejsze rozmiary pościeli wraz z poszewką na poduszkę dla dzieci to: 

Reklamy

­

  • Pościel dla dziecka 100×135 — Idealne wymiary dla małych dzieci i przedszkolaków. Uchodzi za pościel dla dzieci w wieku od narodzin do 5 roku życia. Poszewka o wymiarach 40x60cm w komplecie tworzy idealny zestaw pościelowy dla małych dzieci. 
  • Pościel dla dziecka 140×200 — Pościel dla dzieci starszych, szeroka na 140cm i długa na 200 cm doskonale sprawdzi się dla starszaków (od 5 roku życia) i nastolatków. Długa na dwa metry pościel pozwala na swobodne podwinięcie kołdry pod nogi, a szerokość na metr czterdzieści na okrycie i zawinięcie w kołdrę. Do takiego kompletu zwykle dodawana jest poszewka na poduszkę o wymiarach 70x90cm. 

Pościel dla dziecka — jaki wzór wybrać? 

Każde dziecko chętniej położy się spać w ulubionej pościeli. Mamy spory wybór i z łatwością odnajdziemy bawełnianą pościel dziecięcą z ulubionym motywem naszego dziecka. Postaci z bajek, filmów i komiksów oraz motywy kwiatowe lub geometryczne spójne z zainteresowaniami dzieci znajdziemy z łatwością online. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar, sprawdzić skład pościeli (warto powstawać na bawełnę 100%) i gotowe! Ciekawą opcją są dziecięce pościele dwustronne. Umożliwiają one zmianę motywu na zewnętrznej stronie po prostu poprzez odwrócenie kołdry. Dzieciakom z pewnością się to spodoba.


tekst i fot. mat. partnera