22 kwietnia 2024

Pożegnanie Księdza Prałata Kazimierza Gawlika

W najbliższą niedzielę 3 lipca w Kościele Św. Mikołaja o godz 13:00 zostanie odprawiona Msza Święta, podczas której Ks. Prałat Kazimierz Gawlik uroczyście zakończy posługę Proboszcza Parafii Św. Mikołaja.

Ks. Kazimierz Gawlik przybył do Hrubieszowa w 1993 roku. Przepracował w parafii 18 lat. Zapisał się w historii Hrubieszowa, jako wspaniały kapłan i dobry gospodarz. Za jego kadencji wykonano wiele ważnych inwestycji, ale za największą należy uznać rozpoczęcie w 1998 roku budowy Kościoła p.w. Ducha Świętego.

Ks Prałat wprowadził wiernych Parafii w trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa oraz włączył się w obchody 600-lecia miasta Hrubieszowa, zezwalając na transmisję przez TVP Polonia Mszy Świętej
dziękczynnej z Koscioła Św. Mikołaja. Jest człowiekiem życzliwym, otwartym na drugiego człowieka. Był wzorem kapłana. Ks. Gawlik zostanie w Hrubieszowie jako rezydent.

Niech nasz udział we Mszy Świętej będzie wyrazem wdzięczności za 18 letną posługę ks. Prałata. Zapraszamy nie tylko obecnych parafian ale także wiernych z dwóch nowych parafii hrubieszowskich – Św. Stanisława Kostki oraz Parafii Ducha Świętego.

***

Parafianie