27 maja 2024

Rodziny z rejonu Szlachetnej Paczki Hrubieszów Północ Poszukują Darczyńców

Wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów Północ na trzy dni przed finałem szukają darczyńców dla 7 rodzin, które nie otrzymały jeszcze pomocy. Wolontariuszy wspomagał Mikołaj i Śnieżynki, w które wcielili się uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

 

Mamy nadzieje, że magiczny czar, jaki nieśli ze sobą młodzi ludzie, zachęcając mieszkańców Hrubieszowa do pomocy rodzinom włączonym do projektu Szlachetna Paczka przyniesie owoce w postaci mądrej pomocy. Wystarczy tylko wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę w potrzebie i przygotować dla niej pomoc.

 Jak zrobić Paczkę:

 1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.

 2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie i wybierz tę, której chcesz pomóc. Upewnij się, że jesteś w stanie spełnić jej wszystkie 3 podstawowe potrzeby.

 3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników – razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty.

 4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem, który jest opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.

5. W czasie Finału (10 i 11 grudnia) dostarczycie paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekażecie je wolontariuszom, którzy przekażą prezenty rodzinie.

6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci Jej podziękowanie.

Jednocześnie na stronie www.akademiaprzyszlosci.pl została otwarta baza z historiami dzieci – podopiecznymi Akademii Przyszłości. Akademia Przyszłości to siostrzany projekt Paczki, w którym przeprowadza się dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Pomaga się uczniom, którzy nie wierzą w siebie i często pochodzą z niezamożnych rodzin. Darczyńca wybiera dziecko, któremu funduje Indeks Sukcesów. W ten sposób wspiera ucznia w jego drodze od porażki w szkole do sukcesu w życiu.

Nowa Szlachetna Paczka – rewolucja w pomaganiu

Szlachetna Paczka to już nie tylko przygotowywanie prezentów dla rodzin w potrzebie. Wprowadzamy rewolucję w pomaganiu – tłumaczył ks. Stryczek. Nowości w projekcie to przede wszystkim nowe sposoby zaangażowania, ale też nowe metody pracy z potrzebującymi. Wszystko po to, żeby jeszcze lepiej przeprowadzać ludzi od biedy – do zaradności w życiu.

Oto nowości w Paczce:

1.W ramach Szlachetnej Paczki rozwijamy pomoc specjalistyczną

  • Paczka Prawników pomaga tym, których problem wynika z bariery prawnej. Prawnik-wolontariusz pomaga jednej rodzinie i zajmuje się danym przypadkiem, aż do rozwiązania problemu prawnego.
  •  Paczka Lekarzy – bo czasem lepszy jeden życzliwy lekarz niż cały system opieki zdrowotnej. Łączymy rodziny, w których barierą jest choroba, z lekarzem, który udziela im darmowych konsultacji.
  • Paczka Seniorów jest skierowana do osób samotnych powyżej 60. roku życia. Odkryliśmy, że tysiące starszych osób najbardziej cierpią na osamotnienie. Nasi wolontariusze na nowo łączą ich z innymi ludźmi. Starość nie musi być samotna.
  • Paczka Biznesu to program edukacji finansowej, który wprowadzamy po raz pierwszy. Najpierw szkolimy wolontariuszy z tego, jak zarabiać więcej i jak mądrze wydawać pieniądze. Potem oni wrócą z tą wiedzą do rodzin w potrzebie.
  • Paczka Przygody – grupy wolontariuszy ruszają w Polskę tam, gdzie jeszcze nie było Paczki. Do małych miasteczek i wiosek, by docierać do prawdziwej, ukrytej biedy.

 2. Szlachetna Paczka zaprasza do pomagania potrzebującym w ramach nowych projektów:

  • Sztuka Teraz: Kupując dzieło sztuki, wspierasz artystę, rodziny w potrzebie i inwestujesz w polski rynek sztuki. Zapraszamy do licytowania na www.sztukateraz.plod 20 listopada do 18 grudnia. W tym czasie można także za darmo zwiedzać wystawę w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.
    • Moda na Polskę: Ania Kuczyńska, Robert Kupisz oraz inni znani polscy projektanci stworzyli limitowaną kolekcję ubrań i biżuterii dedykowaną Szlachetnej Paczce. 50% przychodu ze sprzedanych produktów wesprze rodziny potrzebujące. Sprzedaż będzie prowadzona od 1 do 31 grudnia za pośrednictwem sklepu internetowego SHOWROOM oraz przez sklep na stronie magazynu ELLE.
    •  Inwestor Społeczny: Inwestorem mogą zostać firma lub osoba prywatna, która chce finansowo wesprzeć jeden z rejonów Paczki lub Akademii. Inwestor wpływa na życie rodzin w potrzebie i rozwój wolontariuszy w swojej najbliższej okolicy. Więcej na: www.inwestorspoleczny.pl

 

Lider Rejonu Szlachetnej Paczki Hrubieszów Północ

Beata Tomaszczuk