Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „W królestwie Maciusia Pierwszego”

Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Hrubieszowskiego i Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu Filia w Hrubieszowie, z okazji Roku Janusza Korczaka.

Reklamy

Skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym (4-6-latki)  oraz do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu hrubieszowskiego.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Janusza Korczaka w środowisku lokalnym, a także rozwijanie wyobraźni i aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji inspirowanej fragmentem powieści Janusza Korczaka pt.: „Król Maciuś Pierwszy”.

W dniu 30 maja 2012 r., komisja konkursowa w składzie: Ewa Watras – plastyk Hrubieszowskiego Domu Kultury, Aleksandra Kopczyńska – wiceprezes Stowarzyszenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Hrubieszowskiego, Joanna Raczyńska – nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie, spośród 203 prac plastycznych zgłoszonych do konkursu (z 20 szkół powiatu hrubieszowskiego) – przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria: przedszkola (grupa 4-6 lat)
(Miejsce Imię i nazwisko Szkoła Opiekun)

I Wiktoria Malinowska Publiczna Szkoła Podstawowa w Gozdowie Oddział Przedszkolny Małgorzata Ożgo
II Wiktoria Szerement Miejskie Przedszkole Nr 2 w Hrubieszowie Maria Kurzydłowska
III Mateusz Stopa Szkoła Podstawowa w Uchaniach Oddział Przedszkolny Anna Serafin

Wyróżnienia:
Michał Bilewicz Publiczna Szkoła Podstawowa w Gozdowie Oddział Przedszkolny Małgorzata Ożgo
Maria Chwedczuk Miejskie Przedszkole Nr 2 w Hrubieszowie Krystyna Zosik
Kacper Gaweł Miejskie Przedszkole Nr 3 w Hrubieszowie Monika Łuszczuk Małgorzata Pasieka
Julia Kaniuga Miejskie Przedszkole Nr 1 w Hrubieszowie Maria Borkowska
Anna Kuźmińska Szkoła Podstawowa w Husynnem Oddział Przedszkolny Małgorzata Dąbrowska
Kacper Ligaj Zespół Szkół Publicznych w Moniatyczach Oddział Przedszkolny Aniela Danuta Burda
Nicole Sas Miejskie Przedszkole Nr 5 w Hrubieszowie Iwona Pydyś Agnieszka Ziółkowska

Kategoria: szkoły podstawowe : kl. I-III
I Klaudia Stepaniuk Szkoła Podstawowa w Trzeszczanach Krystyna Kaliszczuk
II Kamila Mic Szkoła Podstawowa w Husynnem Anna Myśliwiec
III Aleksandra Borsukiewicz Szkoła Podstawowa w Horodle Stanisława Ślązak Agnieszka Kossowska

Wyróżnienia:
Karolina Janusz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie Sabina Kuryło
Julia Kisielewska Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie Katarzyna Sztuk
Julia Kopczyńska Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie Joanna Łata
Piotr Łuszczuk Zespół Szkól Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie Joanna Łata
Karolina Woźniak Szkoła Podstawowa w Czerniczynie Ewa Tatysiak

Kategoria: szkoły podstawowe : kl. IV-VI
I Klaudia Ciucka Publiczna Szkoła Podstawowa w Gozdowie Grażyna Kwietniewska
II Agata Łaba Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie Aneta Franke
III Anna Masicz Publiczna Szkoła Podstawowa w Gozdowie Grażyna Kwietniewska

Wyróżnienia:
Dominika Boluk Szkoła Podstawowa w Ślipczu Julita Jonaszek
Magdalena Dąbrowska Szkoła Podstawowa w Nr 3 w Hrubieszowie Aneta Franke
Natalia Frąckiewicz Szkoła Podstawowa w Nieledwi Wiesława Martyniuk
Justyna Gągoł Szkoła Podstawowa w Kułakowicach Trzecich Ewelina Sobowicz
Patrycja Kaczoruk Publiczna Szkoła Podstawowa w Gozdowie Grażyna Kwietniewska
Jagoda Knap Publiczna Szkoła Podstawowa w Gozdowie Grażyna Kwietniewska
Patrycja Młynarczuk Publiczna Szkoła Podstawowa w Koble Iwona Słomiana
Klaudia Semenowicz Szkoła Podstawowa w Horodle Stanisława Ślązak
Agnieszka Kossowska

 

Uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi w dniu 6 czerwca (środa) 2012 r., o godz. 9.30, podczas spotkania integracyjnego pt. „Janusz Korczak – król dzieci”, w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie, przy ulicy Ciesielczuka 1.

Laureatom składamy gratulacje.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział.

 

Stowarzyszenie Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Hrubieszowskiego