26 maja 2024

Skafander nr 7: Juve i Barca, Wiedźmin i Arleta, matura i studia

„Mówiąc szczerze, to akurat ta matura w porównaniu z próbną, wydała mi się dość prosta. Tu właśnie ma potwierdzenie zdanie wypowiadane przez nauczycieli, jak i samych uczniów: Jeśli matura próbna okaże się trudna, to matura właściwa nie będzie już tak ciężka”. Tak o maturze z języka polskiego na łamach nowego „Skafandra” wypowiada się absolwent Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie Piotr Niedźwiedź, który oczekuje na wyniki maturalne pod koniec czerwca.


Z pewnością Piotr w nowym „Skafandrze” przeczyta nie tylko swoją wypowiedź, ale jako fan gier nie pominie recenzji trzeciej części „Wiedźmina”. Wy też nie przegapcie! Student politologii Adam Kędziera już wcielił się w postać Geralta i specjalnie dla czytelników gazety dzieli się swoimi uwagami odnośnie nowej gry, która podbiła świat.

Piłkarski świat w najbliższą sobotę może podbić Juventus Turyn lub FC Barcelona. Szansę obu drużyn w finale Ligi Mistrzów ocenia na łamach gazety Bartłomiej Wojnarowski. O futbolu w najlepszym wydaniu czytajcie na rozkładówce wydania w tekście „Berliński sen”.

O tytule Miss Skafandra śniła niejedna dziewczyna, ale w konkursie zwyciężyła Arleta Batorska. W wywiadzie dla gazety opowiada o swoich pasjach, wrażeniach pokonkursowych, szkole i sesjach fotograficznych. Dzięki temu możemy poznać bliżej najpiękniejszą uczennicę w naszym regionie.

Z innego wywiadu dowiemy się z kolei dużo na temat rodzicielstwa zastępczego i pracy pedagoga. Czym różni się rodzicielstwo zastępcze od adopcji? Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby zostać rodzicem zastępczym? Czym zajmują się asystenci i koordynatorzy rodzin? Odpowiedzi udziela Wojciech Buczkowski, dyrektor Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu.

Jako że „Skafander” jest gazetą akademicką, to znajdziemy w nim dużo na temat studiów. Filologia angielska, politologia, matematyka, mechanika i budowa maszyn, turystyka i rekreacja… Może któryś z tych kierunków szczególnie Was zainteresuje? Gazeta informuje dodatkowo na pierwszej stronie o sprawie z ostatnich dni, czyli o płatnych praktykach dla studentów PWSZ w Zamościu.

Redakcja oczekuje na drugi sezon serialu „Detektyw”, maturzyści oczekują na wyniki egzaminów, a my będziemy czekać z niecierpliwością na ostatni przed wakacjami numer „Skafandra”. Tymczasem zachęcamy do lektury najnowszego numeru!

 

Link do nowego numeru Skafandra:

http://www.gg.pl/dysk/q9IpKiVK7FCrqtIpKiVK8GI/Skafander%20nr%2007%20(71).pdf