Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

W dniu 26.08.2010r. Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie zorganizowała spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem, w gościnnych progach Hrubieszowskiego Domu Kultury. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania pisarz, publicysta, niezależny historyk i poszukiwacz meteorytów. Jeden z najbardziej znanych twórców polskiej fantastyki oczarował zebranych nieprzeciętną osobowością.

Reklamy

Autor, na naszych terenach najbardziej znany jest z wykazującego w pewnym stopniu cechy gawędy, cyklu opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza – zamieszkującego w Starym Majdanie koło Wojsławic.

Reklamy

Obecny dorobek literacki pisarza to przeszło setka opowiadań zebranych w siedmiu odrębnych zbiorach, dwie trylogie i kilka samodzielnych powieści. Proza Andrzeja Pilipiuka była tłumaczona na czeski i rosyjski. Pod pseudonimem Tomasz Olszkowski wydał dziewiętnaście tomów kontynuacji przygód Pana Samochodzika. Na spotkanie, zorganizowane w ramach obchodów 610–lecia miasta Hrubieszowa przybyło około 100 fanów i sympatyków pisarza. Padło mnóstwo pytań dotyczących bohaterów jego książek, warsztatu pracy i nowych pomysłów. Po części oficjalnej wszyscy obecni mieli możliwość zakupu książek autora, otrzymania autografu i bezpośredniej rozmowy.

Odwiedź oficjalną stronę autora:
www.valkiria.net/index.php?area=20 »

oraz stronę Wojsławic, którą prowadzi
www.wojslawice.fabryka.pl »