Sprostowanie do komunikatu prasowego

W nawiązaniu do Komunikatu Prasowego z dnia 03.06.2011r. dot. zatrzymania pojazdu marki – Volkswagen Tiguan (rok produkcji 2007). Pragnąłbym uściślić fakty związane z przebiegiem kontroli wspomnianego pojazdu.

Reklamy

Sprostowanie do Komunikatu Prasowego z dnia 03.06.2011r. dot. zatrzymania pojazdu marki Volkswagen TiguanChełm, dnia 21.06.2011r.

W nawiązaniu do Komunikatu Prasowego z dnia 03.06.2011r. dot. zatrzymania pojazdu marki – Volkswagen Tiguan (rok produkcji 2007). Pragnąłbym uściślić fakty związane z przebiegiem kontroli wspomnianego pojazdu. Samochód został zatrzymany jako poszukiwany na terytorium Francji w m. Hrubieszów a nie jak wcześniej było podane w drogowym przejściu granicznym w Zosinie. Podróżująca nim ob. RP, była skontrolowana na drodze a nie podczas odprawy granicznej. Pojazd został zatrzymany wraz z dokumentami, natomiast podróżująca nim kobieta nie została w związku z tym faktem zatrzymana. W samej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze.

Funkcjonariusze spotykają się w swej pracy z faktem nieświadomości wśród właścicieli pojazdów, którzy kupując je w dobrej wierze nie zdają sobie sprawy, że ich pojazd może pochodzić z kradzieży, przez co sami stają się ofiarami przestępstwa.

***

chor. SG Dariusz SIENICKI
p.o. Rzecznik Prasowy Komendanta
Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej