Święto Chleba w SP nr 2

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

O trudach zmagania się z naturą na drodze, jaka wiedzie od ziarnka zboża do chleba naszego powszedniego opowiadali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie podczas apelu przygotowanego z okazji tradycyjnie obchodzonego w placówce Święta Chleba.

***

Ileż to pracy i modlitwy
W uprawę roli
Włożyć trzeba
Żeby mieć na stole
na białym obrusie
świeży bochen chleba.

O tym właśnie, czyli o trudach zmagania się z naturą na drodze, jaka wiedzie od ziarnka zboża do chleba naszego powszedniego opowiadali uczniowie podczas apelu przygotowanego z okazji tradycyjnie obchodzonego już w naszej szkole Święta Chleba.

Uroczystość, która odbyła się dnia 9 października 2009 r. na sali gimnastycznej przygotowali uczniowie z klas trzecich oraz z klasy 4b, 5b i 6b pod kierunkiem pań: Katarzyny Szczepańskiej, Beaty Drewnik, Joanny Kasprzak, Iwony Kociach oraz Joanny Tomasiak.

W chórku śpiewały dzieci z klasy IVa, b i c oraz klasa Va. Oprawę muzyczną inscenizacji przygotowała p. Beata Lichoń – Fabrowska, a o dekorację zadbała p. Katarzyna Dubienko.

Po wysłuchaniu wierszy i piosenek okraszonych tańcami dzieci można było wziąć udział w degustacji specjalnie na tę uroczystość przygotowanego pieczywa.

***

info i foto
SP nr 2 w Hrubieszowie

_________________________________________________

Zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009