Szczęśliwej drogi… Pożegnanie uczniów klas maturalnych w ZS nr 1

Maturzyści z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie odebrali świadectwa. W piątek zakończyli Oni rok szkolny. Tego dnia w szkole było wiele wzruszeń i wspomnień.

Reklamy

 

28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. W tym dniu pożegnaliśmy 117 uczniów Technikum i Liceum dla Dorosłych. Przemówienie wygłosił Dyrektor – Pan Marek Kozielewicz, który złożył też kończącym szkołę życzenia. Wyrazy uznania dla pracy pedagogów przekazała również Pani Elżbieta Raczyńska – wiceprzewodnicząca zarządu Rady Rodziców. Głos zabrała także Ewelina Ciucka – przedstawicielka maturzystów, która podziękowała Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud za trud włożony w edukację i wychowanie.

Wielu uczniom wręczono dyplomy i nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, aktywną działalność w agendach szkolnych, pracę na rzecz drugiego człowieka oraz dobre wyniki osiągane w sporcie.

Reklamy

Przekazane zostały także listy gratulacyjne dla Rodziców, w których wyrażany jest szczególny szacunek za wzorowe wychowywanie reprezentantów młodego pokolenia. Uroczystości asystował poczet sztandarowy naszej szkoły, którym opiekuje się Barbara Pilarczyk.

Część artystyczną, która to w sposób żartobliwy prezentowała szkolne życie i dylematy uczniowskie zaprezentowały: Paulina Lawińska, Martyna Paluch, Natalia Bobrowska z klasy Itb, a wokalnie wsparły je: Kinga Kwiatkowska z klasy Ib oraz Kamila Łazorczyk, Dominika Rębacz i Anna Michalczewska z klasy Itb przygotowani przez: Annę Olko i Daniela Buchowieckiego.

O dekorację zadbały: Zofia Szwiec, Anna Sioma-Krempla i Joanna Błaszczuk. Oprawą muzyczną zajął się Adrian Kulas z klasy IIa i Krzysztof Mazur – opiekun Szkolnego Radia.

Przygotowaniem sali do uroczystości zajęła się Katarzyna Skawińska.

Raz jeszcze, wszystkim naszym absolwentom życzymy wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i osobistym.

 

***

 

Cztery lata tu chodziłeś

Wykształcenie i wiedzę zdobyłeś

Nauczyciele…

Im tak naprawdę zawdzięczasz tak wiele

Dziś kończy się szkolne wędrowanie

Za chwilę absolwentem dobrej szkoły się staniesz

Pamiętaj o Tych, którzy tu byli

Pracowali z Tobą, wspomagali, uczyli

Zły to ptak, co własne gniazdo kala

Niech zamiast polskiego hejtu

Będzie dobrych wspomnień fala

Idź swoją drogą

Niech nikt przez Ciebie nie płacze

Studiuj, pracuj

Mądrze korzystaj z życia

Nie warto inaczej…

 

Życzymy powodzenia na maturze!

 

ZS nr 1