20 maja 2024

Szkolenie żołnierzy 2 pułku rozpoznawczego w Drawsku Pomorskim

Zwiadowcy 2 pułku rozpoznawczego w trakcie szkolenia poligonowego pododdziałów rozpoznawczych Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim doskonalą umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia w garnizonie i innych ośrodkach szkolenia poligonowego.

Zajęcia prowadzone przez dowódców i kontrolowane przez przełożonych wskazują, że czas spędzony w garnizonie nie poszedł na marne. Szkolenie taktyczne, a szczególnie strzelanie z broni etatowej i bardzo dobre wyniki napawają dumą dowódców plutonów i samych żołnierzy, że dobrze wykonują swoje zadania i obowiązki.

Strzelanie z wozów bojowych typu BRDM nie może być w pełni realizowane ze względu na ograniczenia spowodowane niską wilgotnością ściółki leśnej. Mimo to, dowódcy tak planują zajęcia, aby w pełni można było wykorzystać czas spędzony na poligonie do zgrywania i ćwiczenia tych elementów ze szkolenia, których nie można wykonać w garnizonie.

Najważniejszym sprawdzianem dla zwiadowców 2 pułku rozpoznawczego będą zawody użyteczno – bojowe drużyn rozpoznawczych Wojsk Lądowych.

Po raz kolejny najlepsi zwiadowcy wybrani w drodze selekcji już w przyszłym tygodniu będą mieli okazję pokazać swoje wyszkolenie i umiejętności w trakcie tych zawodów. Tak, jak w poprzednich latach, żołnierze są dobrze przygotowani i liczymy, że po raz 3 z kolei zdobędą puchar Dowódcy Wojsk Lądowych.

Dowódca zgrupowania poligonowego ze względu na mecz reprezentacji Polski i osiąganie dobrych i bardzo dobrych wyników w szkoleniu, zezwolił na zmianę organizacji zajęć tak, aby żołnierze mogli obejrzeć rozgrywki biało – czerwonych.

 

Źródło: 2pr