27 maja 2024

Uczniowie ZS nr 1 promują swoją szkołę

Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie (ul. Zamojska 18 a), to jedna z kilku placówek, w której naukę dość często wybierają absolwenci gimnazjów. Tutaj, zależnie od wybranego typu szkoły mogą zdobyć kwalifikacje zawodowe, wykształcenie średnie oraz świadectwo dojrzałości.

Co wyróżnia naszą szkołę? Na pewno bogate zaplecze dydaktyczne. Dobrze wyposażone pracownie informatyczne, gastronomiczne i techniczne, które zapewniają optymalny rozwój ucznia.

Warto też zwrócić uwagę na duże zaangażowanie pracujących tu nauczycieli, którzy, aby uatrakcyjnić proces edukacyjny sami organizują i biorą udział w różnorodnych kursach, wycieczkach dydaktycznych i konkursach. Oto  najważniejsze: udział w Ogólnopolskim Turnieju Budowlanym Złota Kielnia, konkurs kulinarny Kelner Znakomity, kurs kwalifikacyjny Kelner – Barman – Kelner od win, wycieczki dydaktyczne, wśród nich m.in.: targi EuroGastro w Warszawie, Huta Stalowa Wola, ośrodek produkcyjny General Motors w Gliwicach,zakład WSK w Tomaszowie Lubelskim, Szkolny Konkurs Czytelniczy, Szkolny Konkurs Językowy. Nauczyciele wychowania fizycznego proponują różnorodne dyscypliny sportowe.

Nasza szkoła uczy wrażliwości, otwartości na drugiego człowieka, rozwija pasje, przysposabia do samokształcenia, dlatego też funkcjonują w niej: 
Szkolny Klub Wolontariatu, Szkolne Koło Caritas, Szkolne Koło PCK, Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Przedsiębiorczości, Szkolne Radio School, Szkolne Koło Dziennikarskie i gazeta internetowa www.zs1hrubieszow.pl. Zostały one stworzone z myślą o naszych uczniach, którzy mogą doskonalić tu swoją wiedzę i umiejętności.

Do najważniejszych, cyklicznych akcji należą m.in.: Wokół Wielkanocnej Nadziei, Szlachetna Paczka, Turniej Młoda Krew Ratuje Życie, Światowy Dzień  Zapobiegania AIDS oraz różnorodne warsztaty artystyczne i spotkania z ciekawymi ludźmi naszego regionu.

Jak postrzegają naszą szkołę uczniowie? Zespół ds. Promocji ogłosił konkurs na hasło reklamujące naszą szkołę. Oto najciekawsze propozycje młodzieży.

1) ZS nr 1 – z nami nauczysz się więcej.

2) ZS nr 1 – kształcimy z widokiem w przyszłość.

3) ZS nr 1 – szkoła na miarę XXI wieku.

4) ZS nr 1 – nasza szkoła gwarantuje sukces.

5) ZS nr 1 – zielony to kolor nadziei. Przyjdź tutaj!

6) ZS nr 1 – u nas zdobędziesz doświadczenie, które jest w cenie.

7) ZS nr 1 – najlepsza w mieście! Do niej szybko się wybierzecie!

8) Wychowanie i nauka – dla ZS nr 1 to nie sztuka!

9) Wszędzie dobrze,  ale w ZS nr1 najlepiej.

10) ZS nr 1 – inwestycją w przyszłość.

11) ZS nr 1 –  z nami poczujesz się najlepiej.

12) ZS nr 1 – szkoła twoich marzeń. 

13)WsZyStko, czego szukasz – jest tutaj1.

14) ZS nr 1  – Twoja inwestycja w przyszłość.

15) ZS nr 1 – Maksymalne osiągi. Maksymalna zabawa.

16) Życie to kwestia wyborów. ZS nr 1  – to dobry wybór!

17) ZS nr 1 – Potrzebuję Cię…

18) Do  ZS nr 1 z gimnazjum zmykaj,  tutaj zdobędziesz dyplom technika.

19) ZS nr 1  – szkoła dla osób, które chcą więcej.

20) ZS nr 1 – szkoła z charakterem.

21)  ZS nr 1 – z nami raźniej.

22) ZS nr 1 – szkołą marzeń.

 

 

My jeszcze nie dokonaliśmy ostatecznego wyboru. A szanownym czytelnikom, które  z haseł promujących naszą szkołę podoba się najbardziej?

 

 

db/ Zespół ds. Promocji Szkoły