W pracowni witraży. Młodzież z SOSW na warsztatach artystycznych

Realizując zajęcia artystyczne – witraże w ramach projektu „Od kreatywności do samodzielności” młodzi artyści z hrubieszowskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego udali się na wizytę studyjną do Pracowni Witraży pana Wiktora Dydik w Zamościu.

Reklamy


Pan Wiktor ciekawie opowiadał o swojej pasji i pracy. Pokazał gościom swoje prace: lampy. dekoracyjne motyle, ważki, aniołki, witraże sakralne. Zwiedzających zachwycił sufit oraz przesuwane drzwi pracowni. Ich piękno, precyzja wykonania oczarowały odbiorców.

Naszym uczestnikom towarzyszyły mamy, które również z uwagą słuchały naszego mistrza i przyglądały się jak przebiega obróbka szklanych elementów do wykonania witraży. Warsztaty oraz spotkanie z twórcą to możliwość rozwijana zainteresowań artystycznych, wyrobienia artystycznego smaku, poczucia piękna i wrażliwości uczniów naszej placówki.

Korzystając z hojności naszego partnera, kolejną atrakcją wycieczki był seans filmowy pt. „Czy naprawdę wierzysz” w Kinie Stylowy. Poruszający film o losach 12 bohaterów, którzy znaleźli swoją odpowiedź na pytanie: „czy naprawdę wierzysz?”. Ten piękny obraz wzruszył wszystkich widzów.

Nasze spotkania ze sztuką mogły odbyć się dzięki dotacji uzyskanej w ramach programu „Młodzi niepełnosprawni – pełnosprawni z PZU” Fundacji PZU.


Zdjęcia:

http://pzpswhrubieszow.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/155392/od_kreatywnosci_do_samodzielnosci_fundacja_pzu__wyjazd_na_warszt

 

 

PZPSW Hrubieszów