22 maja 2024

Wszechstronne zastosowanie stołów montażowych

Stół montażowy to pozornie proste rozwiązanie konstrukcyjne składające się z blatu roboczego umieszczonego na spawanym lub skręcanym stelażu. W zależności od zastosowania, stanowisko może zostać rozbudowane o dodatkowe wyposażenie dodatkowe lub wzmocnione w celu zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości.

 

Przemyślane dobrane udogodnienia mają na celu optymalizację pracy przy stanowisku. Przykładowo, stół do montowania jest wyposażony w dodatkowe półki nad blatem, dzięki którym wszystkie niezbędne w trakcie montażu komponenty pozostaną w zasięgu ręki pracownika. Dodatkowo zastosowanie odpowiednio dobranego oświetlenia blatu zapewnia należyty komfort w czasie pracy. Wszelkie urządzenia elektryczne mogą zostać wpięte w sieć poprzez zabezpieczoną bezpiecznikiem listwę zasilającą.

Nośność produkcyjnych stołów montażowych jest dostosowana do przewidzianego przez producenta RA Construction ich zastosowania. Nie zdarza się by nośność tego typu stanowisk przekraczała 300kg. Doskonale dopasowanym rozwiązaniem do lekkich prac warsztatowych jest stół montażowy EC-3 ze ścianką perforowaną. Ta wyposażona w dobrane wieszaki umożliwia przechowywanie niezbędnych narzędzi w miejscu pracy. Możliwość zastosowania innych udogodnień w postaci półek czy oświetlenia sprawia, że produkt może zostać dokładnie spersonalizowany.

Polski producent stołów montażowych daje możliwość dostosowania swoich produktów do standardów ESD. Niewielkim kosztem możemy przekształcić prosty stół w odpowiednio doświetlone oraz zabezpieczone przed niekontrolowanymi wyładowaniami stanowisko do serwisu elektroniki precyzyjnej. Obszerny blat (1650x700mm) zapewnia odpowiednią przestrzeń roboczą. Wszystkie stoły montażowe wyposażone są w stopki samopoziomujące, które zapewnią odpowiednią stabilność nawet na nierównym podłożu. Jeżeli potrzebujemy bardziej solidnego rozwiązania, na pewno znajdziemy produkt dla siebie z oferty stołów warsztatowych producenta RA Construction.

Więcej o stołach antystatycznych ESD przeczytasz tutaj: https://tromil.pl/esd-stanowiska-montazowe-polskiego-producenta-raconstruction/

 

(tekst i fot. mat. sponsora)