20 kwietnia 2024

Ziemia Polska tworzy nowoczesne i ekologiczne kompostownie w całej Polsce

Rozwój nowoczesnej myśli technologicznej i naturalny rozwój naszego środowiska nie muszą stać w opozycji. Jesteśmy po to, aby być na straży harmonijnej współpracy tych dwóch (na pierwszy rzut oka) sprzeczności, tak aby jednym drugie uzupełniać, nie niszczyć. Kierując się tą zasadą wyznajemy pewną wartość nadrzędną. Naszym priorytetem jest działać bez szkody dla tego, co najważniejsze – naturalnego otoczenia, w którym funkcjonujemy każdego dnia. Efektem realizowanej przez nasze zakłady Ziemia Polska misji są zadowolone z corocznych zbiorów opinie naszych Klientów, które motywują nas do jeszcze bardziej wytrwałej pracy na rzecz środowiska.

 

Priorytetem całkowicie organiczne i naturalne produkty

Nawozy produkowane przez nasze zakłady w zauważalny sposób poprawiają właściwości gleby, która następnie dostarcza roślinom odpowiednich środków odżywczych. Cechą charakterystyczną oferowanych produktów jest to, że są one całkowicie naturalne i organiczne. W naszym asortymencie znajdują się wyprodukowane w zaawansowanych technologicznie kompostowniach środki ProEma o specjalnym przeznaczeniu pod poszczególne uprawy (m. in. rośliny polowe, ogrodowe, sady, trawniki, kwiaty, warzywa, zboża ozime i jare, rzepak).

 

Kompostownie – w zgodzie z mieszkańcami i środowiskiem

Jesteśmy prawdziwymi liderami technologicznymi w tej branży. Ziemia Polska tworzy nowoczesne i ekologiczne kompostowanie w całej Polsce. Posiadamy pięć zakładów rozmieszczonych na terenie kraju, w których – przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i pod ścisłą kontrolą – przetwarzamy bioodpady w niezbędne minerały i mikroelementy dla idealnego podłoża pod każdą uprawę.

 

Innowacyjne technologie wykorzystujące mikroorganizmy

Wykorzystanie mikroorganizmów probiotycznych to nowoczesna technologia, którą stosujemy w celu regeneracji gleby. Skutek jest widoczny, szczególnie w przypadku tak wymagających gleb jak bielice. Według opinii użytkowników, którzy zastosowali produkty ProEma, efekty mówią same za siebie:

  • Mocne, szybciej wzrastające rośliny
  • Żyzna gleba o właściwej strukturze
  • Odpowiednio nawilżona i napowietrzona ziemia

 

Korzystne opinie mieszkańców – wartość bezcenna

Mieszkańcy miejscowości, w których rozmieściliśmy nasze kompostownie, nie mają żadnych zastrzeżeń wobec odbywającej się produkcji nawozów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii proces kompostowania odbywa się bez nieprzyjemnych zapachów. Wysoka jakość wyprodukowanych nawozów jak również staranność w procesie produkcji dostarczyły nam szereg pozytywnych opinii od Klientów i mieszkańców Ożarowa, Bielic oraz pozostałych miejscowości, w których znajdują się nasze zakłady. Wysoka dbałość o standardy jakości została dostrzeżona również przez media (więcej w dostępnym artykule na stronie internetowej Życia Pabianic). Jest to największa nagroda za troskę, którą wkładamy w naturalne środowisko.

 

fot. mat. sponsora