LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Śledztwo w sprawie nielegalnego składowania śmieci prowadzi trzech prokuratorów

Dodał: mac

Data dodania: 2017-08-13

Dziennik Wschodni: Nabiera tempa śledztwo w sprawie nielegalnego składowania śmieci na wyrobisku w Strzyżowie. Prowadzi je zespół trzech prokuratorów.

Reklama

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 13

News z ost. chwili. W Dzienniku Wschodnim czytamy. Prokuratorzy przetrząsnęli nielegalne wysypisko w Strzyżowie. Prokuratorzy pracowali dzień w dzień na wyrobisku w Strzyżowie, pobrali próbki odsłoniętych śmieci i gleby, które zostały przekazane do szczegółowej analizy. Zadaniem śledczych było sprawdzenie czy wśród zalegających tam śmieci nie znajdują się chemikalia czy odpady pomedyczne. Nie znaleźli takich śladów, niemniej jednak należy poczekać do ostatecznej analizy laboratoryjnej. Jeśli okaże się, że w Strzyżowie znajdują się zwykłe śmieci komunalne to prokuratorzy będą mieli do czynienia jedynie z procederem fałszowania dokumentacji przewozowych i nie wykonaniem wymogów zezwolenia wydanego przez starostę hrubieszowskiego przez firmę, która pod pretekstem rekultywacji zwoziła do wyrobiska śmieci. Jeżeli natomiast wyjdzie na jaw, że zwożono tam odpady szkodzące zdrowiu ludzkiemu i zagraża faunie i florze terenu będzie podlegało to pod kk i groziło karą od 3 m-cy do 5 lat pozbawienia wolności dla osób firmie zwożącej te odpady. Prokuratorzy zgromadzili również pełną dokumentację ze starostwa UG w Horodle, WIOŚ, Komendy Powiatowej, a także dokumenty odpowiedzialnej za „rekultywację” firmy Krusz-Piask z Leżajska oraz innych firm. Na tym etapie nie ma mowy o postawieniu komukolwiek zarzutów, w tym także korupcyjnych, a postępowanie toczy się w sprawi, a nie przeciwko konkretnym osobom….

2017-09-07 14:14:27 | autor: grzechu1234

Śledztwo powinno być przeniesione z Zamościa do innego miasta - Prokuratorzy z PSL ukręcą łeb tej sprawie.

2017-08-20 11:25:21 | autor: RENO

dron sam prawie sobie odpowiedziałeś na pytanie > Czy oni wierzą, że te ich bzdurne tłumaczenia będą do zaakceptowania przez prowadzących śledztwo w tej sprawie < Jak by nie wierzyli, to by się na takie coś nie porywali, bo to nie sa durni ludzie. Widać ze mają kogoś postawionego w organach śledczych co to uciszy. Czerwona ośmiornica to jest.

2017-08-14 19:50:23 | autor: wh61

Rodzina z Kryłowa... jacyś kuzyni. Wszyscy to wiedzą. I te powiązani kto gdzie pracował też wszyscy znają! :) Nie bójcie się mówić. Prokuraturę utrzymują z naszych podatków!

2017-08-14 12:52:01 | autor: Krebs

Krebs,Janów Lub. to chyba zrozumiałe.Przecież tam nie tak dawno trafił jeden sędzia z Hrubieszowa. Z tego co ćwierkają wróbelki ktoś z jego rodziny pracował u Kuropatwy a inny działał w psl-zsl ? A jeszcze inne jaskółki śpiewają,że to może nawet rodzina? Może niewinny jak baranek?A może trzeba było pomóc? No ale sędzia jest od sądzenia a prokurator od postawienia bądź nie zarzutów.Ale jest jeszcze pan prokurator okręgowy?

2017-08-14 12:17:35 | autor: dron

A czy prokuratorzy z Janowa Lubelskiego tam będą? Bo już umorzyli Kuropatwie zatajenie kilkuset tysięcy dochodów w oświadczeniach majątkowych! ;) To świetna prokuratura... śledczy z najwyższej półki!

2017-08-14 11:19:15 | autor: Krebs

dron grunt pod nogami zaczyna im się walić więc stąd te nieporadne miny...

2017-08-14 10:46:00 | autor: a007

Przesłuchiwani będą starosta i wójt.Wójt pokazuje grubą teczkę z kwitami ,w których pisze do starosty,że od kilku miesięcy do Strzyżowa zwożone są śmieci.Starosta wysyła liczne kontrole,które stwierdzają,że to nieprawda,czyli po prostu,że tenże wójt kłamie.W tym zielonym zakłamanym powiecie starosta samorządowiec nie wierzy wójtowi samorządowcowi? A dlaczego ten wójt jest tak mało skuteczny w tym swoim powiadamianiu różnych służb?A może wystarczyłoby tylko przypilnować jeden z transportów śmieci i wezwać policję czy straż graniczną na miejsce!Musieli by odpowiednio zareagować.Ja nie wierzę w dobre intencje tego wójta i tych starostów.Wszyscy o wszystkim wiedzieli od samego początku!Rekultywacja głębokiego na kilkanaście metrów wyrobiska przez kilka miesięcy i żadnego widocznego efektu.Ani metra kwadratowego przykrytego przywiezionym kompostem bądź zwykłą ziemią.Nie zabezpieczone skarpy .Żadnego drzewka.A jaką funkcję miał pełnić ten teren po tej pseudo rekultywacji - pola uprawnego,pastwiska,lasu,terenu rekreacyjnego? Patrzyłem na te zdziwione i przestraszone gęby tych niby samorządowców i brało mnie wielkie obrzydzenie!Obłuda,zakłamanie i fałsz!Czy oni naprawdę myślą,że ludzie w Horodle i powiecie hrubieszowskim to tępaki i głupcy,którzy dadzą się nabrać na ich bajeczki tak jak dawali się nabierać przez te ostatnie kilkanaście lat? Czy oni wierzą,że te ich bzdurne tłumaczenia będą do zaakceptowania przez prowadzących śledztwo w tej sprawie jak i we wszystkich postępowaniach prowadzonych przez różne prokuratury?Czy oni dalej wierzą w swoją "nieomylność" , nietykalność i parasol ochronny partyjnych kolesi z Lublina i Warszawy?Nie zauważyli ,że Polska powoli ale jednak zmienia się i czas "świętych krów " dobiega końca?!

2017-08-14 10:09:11 | autor: dron

datunda No tak zgadzam się z tym, ale w gazecie napisane jest, że to on jest Starostą.

2017-08-14 08:58:40 | autor: wh61

zastępca... starosty, a więc moim zdaniem, tak samo odpowiedzialny

2017-08-13 22:32:06 | autor: datunda

cyt:Starosta Czerwonka miał bagatelizować te doniesienia. od kiedy to Czerwonka to starosta?

2017-08-13 21:52:02 | autor: wh61

z prokuraturą miejscową włacznie

2017-08-13 15:25:48 | autor: taki

No i co niektórym krecik puka w taborecik.

2017-08-13 13:34:13 | autor: 234B