Gmina Dołhobyczów: Zatrzymano nielegalnego migranta z Bangladeszu

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali na „granicy zielonej” nielegalnego migranta. Zatrzymany to obywatel Bangladeszu, który nielegalnie przekroczył granicę by dotrzeć do Francji.

Reklamy

 

22 listopada br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Chłopiatynie, podczas prowadzonego patrolu, zatrzymali w rejonie granicy państwa, nielegalnego migranta. Mężczyzna nielegalnie przekroczył granicę i pieszo kontynuował swą wędrówkę w głąb kraju.

Funkcjonariusze ujawnili jego pobyt w rejonie granicy państwowej dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu. Nielegalny migrant, został zatrzymany w pobliżu miejscowości Chochołów w gminie Dołhobyczów.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanym okazał się być 20-letni obywatel Bangladeszu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP.

Zatrzymany, w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że wędrował do Francji. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanego czynności administracyjnych, został on przekazany służbom granicznym Ukrainy.

 

źródło i fot. Nadbużański Oddział SG