18 czerwca 2024

Gmina Hrubieszów: Życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego

25 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach odbył się Gminny Turniej Czytelniczy skierowany do uczniów kl. IV – VI szkół podstawowych z terenu gminy Hrubieszów. Konkurs został zorganizowany w związku z 65-rocznicą śmierci Kornela Makuszyńskiego.

Reklamy

 

W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły z czterech szkół podstawowych: z Czerniczyna, Husynnego, Moniatycz oraz Stefankowic.

Podczas konkursu uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści następujących utworów: „Awantura o Basię”, „O dwóch takich co ukradli księżyc”, „Szatan z siódmej klasy” a także informacjami biograficznymi na temat autora.

Reklamy

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie, drugie drużyna ze Szkoły Podstawowej im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Stefankowicach , na trzecim miejscu uplasowała sie reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach a klasyfikację zakończyła Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem.

Konkurs został przygotowany przez biblioteki publiczne: w Dziekanowie i Stefankowicach, działające w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Wołajowicach.

Reklamy

 

(Informacja i fot. GOK Wołajowice)